Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá magamat hogy...

Hogyan vegyem rá magamat hogy megkóstoljam a zöldséget? Utálom szinte mindet.

Figyelt kérdés

Most jöttem rá hogy nagyon sovány vagyok és ez később betegség is lehet. Utálok minden zöldséget csak a krumplit nem meg megeszem a paradicsompürét :(

Nagyon kicsiként elvileg szerettem mindet. Arra emlékszek hogy néha anyukám rávett hogy egyek egy kicsit a sárgarépából. Gyümölcsöt eszek sokat


Segítsetek légyszi! FÉLEK


Vagy esetleg azt is leírhatjátok hogy mit kóstoljak meg először és mihez hasonlít az íze!



2015. máj. 19. 13:39
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és 14/L
2015. máj. 19. 13:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a paradicsompürét megeszed, próbálkozz először talán a paradicsommal. Magozd ki, és akkor kóstold meg. Először kicsit, és ne erőltesd. Sztem próbálj ki többfélét, olyanokat, amiknek szimpatikus az állaga meg a formája.


Vagy próbálkozz meg úgy enni zöldséget, hogy meg van sütve, akkor más az íze.


Én a helyedben először ilyenekkel kezdenék: paradicsom, paprika, retek (az apró), répa, káposzta.


A leghasznosabb azonban, ha dietetikushoz fordulsz, ők képzett szakemberek, és tudnak neked segíteni. A neten találsz egy csomó elérhetőséget, keress rá!


Illetve volt egy sorozat a tv-ben, Finnyások farmja, ott pontosan olyan problémákat kezeltek, mint a tiéd. Esetleg nézd meg, hátha segít.

2015. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Majd ha éhes leszel, vagy beteg, akkor változtatsz az étrendeden, ennyi.


Amíg nincs elég motivációd, szüleid sem támogatnak jobb étrendet, addig nem lesz változás.


Én csak annyit írnék, ne egyél mást és ha éhes leszel, akkor le fogsz menni a zöldségeshez és veszel zöldséget, és meg fogod enni. És akkor zöldségeket fogsz enni, ami ugye jó.


Ha helyette eszel nem-zöldséget, mondjuk gabonákat, akkor meg így jártál, te döntesz :)


Jó esetben a szüleid segítenének dönteni, de hát miért értenének táplálkozáshoz a szüleid.


Szóval: azt eszed amire igényed van. Ha te nem akarsz zöldségeket enni, akkor úgysem fogsz csak azért enni, mert kellene.. ugye?


Kivéve, ha valamiért belátod, hogy az ember hús- és zöldségevő, és az egészséghez szükség lenne zöldségfogyasztásra.


Én mostanában az uborkát, hagymákat, karalábét, paradicsomot bírom nagyon, de persze sok finom zöldség van amiket sokféleképpen el lehet készíteni, persze nyersen is finomak.

2015. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Anyukám is mondta hogy egyek zöldséget, de valahogy nem bírom megkóstolni. :(

köszi

2015. máj. 20. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
persze, mert eszel mást.. :D
2015. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sütve-főzve se szereted?

Esetleg kezdésnek megpróbálkozhatnál rántott zöldséggel, padlizsán, gomba és karfiol.


Egyébként biztos vagyok benne, h majd kinövöd, egy 10 év múlva meg naponta főzöd magadnak a zöldséglevest meg a főzelékeket. :)

2015. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Foglalkozni kell vele mindenképpen. Van ismerősöm, szintén lány, hát ő nem nőtte ki.

Azért nem kell megijedni, nem fogsz belehalni vagy ilyesmi, de ne vedd félvállról. És addig is szedjél vitaminokat.

2015. máj. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!