Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor jó elfogyasztani a...

Minoo kérdése:

Mikor jó elfogyasztani a reggelit?

Figyelt kérdés
Egy ideje már foglalkoztat a kérdés, hogy mikor a legideálisabb reggelizni. Általában kelés után kb fél órával szoktam (ez olyan háromnegyed hét körül lehet) de lehet, hogy egészségesebb lenne kicsivel később. Nem tudom, talán várjak még egy órát és egyem meg a suliban, vagy jó ez így ilyen hamar?

2015. máj. 20. 00:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
2015. máj. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha jólesik, és jó dolgokat eszel akkor jó akkor is, később is.
2015. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy amikor jól esik. Elvileg minél előbb eszed, annál jobb lenne, de nem mindenki bír reggel enni. Régen 10 óra előtt nem voltam képes még inni sem, még hasmenésem is lett tőle. Most az az első, hogy csipás szemmel szórom a turmixgépbe a banánokat, fehérjét, és reggel egy jó 6-7 dl-rel indítom a napot.
2015. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy jólesik. Én pl. nem szoktam 2-3 előtt enni s tökéletesen biztos vagyok benne, hogy ez így egészséges számomra. Az olvasmányaim és a testem jelzései alapján is ez a helyzet.

A párom 9-kor szokott reggelizni (5-kor kel), néha hamarabb. Nem tömi meg magát, ha nem éhes, ezt helyeslem is. Így is nehezen bírja ki ebédig, pedig nem pici mennyiséget eszik... Tízórai pedig esélytelen, mert ha növeli az étkezések számát, akkor hajlamos hízni.

De én se fogytam volna le, ha reggeliznék, csak rosszul éreztem volna magamat s még enerváltabb lettem volna délelőtt (eleve nem vagyok topon akkor). Érdekes dolgok ezek, meg kell találni azt az életmódot s időzítést, ami hozzánk illik s a mi céljainknak megfelel.

Sokszor a körülmények sem engedik meg, hogy akkor együnk, amikor akarunk... Az ember pedig meg tudja szokni, hogy kicsit arrébb van a reggelije. Viszont hasznos, ha nem összevissza eszik, hanem mindennap hasonló ritmusban.

2015. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet időjáráshoz is kötni, napos időben nem muszáj reggelizni, de amikor jól esik, akkor ne sajnáljuk magunktól : DD
2015. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. máj. 20. 18:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Most képzeld el, hogy vàllon veregettelek! :D

Emlékszem suliban kb 5-6.òra körül döbbentem, hogy nem ettem még semmit sem... Lett is böjtje.. Inzulinrezisztenciàm lett.


Jòl csinàlod! A "nagy könyvben" azt írjàk, felkelést követő 1 òràn belül enni kell, mert éjszaka "éhezett" a szervezet. Most tankol ezzel beindìtva a rendszert :D


Erről jutott eszembe bnőm anyukàja...mindig nyaggatott h reggelizzek. Na egyél màr vmit stb nagy szöveg. Mikor làtta h esélytelen lemondòan annyit mondott: nyugi én se reggeliztem, mìg cukros nem lettem :D

2015. máj. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, amit írtál az olyan értelemben véve baromság, hogy korrelációt vontál egymással kapcsolatban nem álló tényezők közé.


Inzulinrezisztencia és reggelizés (elmaradása) közé.

Cukorbetegség és reggelizési szokások közé. Nincs korreláció.


Az ember szervezete legkevésbé érzékeny az inzulinra, a reggeli étkezéshez kell a legtöbbet kiválasztania a hasnyálmirigynek a vércukorszint csökkentéséhez. Akkor logikusan mi okozhat inzulinrezisztenciát? A reggelizés. Ami megint csak egy buta teória, nem a reggeli időpontjában történt étkezés okoz inzulinrezisztenciát, hanem a rossz minőségű étkezés, mindegy hogy reggelinek nevezzük-e.


A cukorbetegeknek sem kell reggelizniük. Az éjszaka, az alvás éhezésként való jellemzése eléggé szélsőséges megközelítése ennek a fontos ciklusnak. Csak azért, mert éjjel fontosabb folyamatok történnek mint az étkezés, ez még nem éhezés a testünknek. 2-3 nap nem evés az már nevezhető annak. De pár óra (fél nap, 1 nap?) Ez semmi az emberi testnek, csak elszoktunk tőle jó dolgunkban. Kívánom, hogy ne kelljen megszoknia egyikünknek sem az ínséget.


Viszont ahogyan az éhezés nem jó, úgy az állandó evés, főleg a rossz minőségű élelmiszerek fogyasztása is krónikus ártalmakat okoz. És inkább ennek következménye a cukorbetegség. A túlzott terhelés mellett csökken le az inzulinreceptorok száma a sejtfelszíneken, illetve a rossz minőségű ételek és az emésztőrendszer károsodása mellett alakulnak ki a hasnyálmirigyet is károsító autoimmun folyamatok.


Tehát a reggelinek ehhez annyi köze van, hogy az is kockázatot rejt, mint minden étkezés, ha nem jó dolgokat eszünk. A cukorbetegeket pedig nagyon félrekezelik, tehát hogy őket reggelizésre fogják, az csupán dilettáns orvosok agymenése, pótcselekvés ahelyett, hogy a betegségen segítenének (gyógyítható állapotok meggyógyítása, gyógyíthatatlan esetetek prevenciója).


Mindemellett, én megyek reggelizni. Nincs ezzel semmi baj, próbálom nem lemérgezni a testem a reggelivel és lehetőleg nem túlterhelni a testemet szénhidráttal :)

2015. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia #8!

Nekem ezt a doki mondta így. Hogy mennyire igaz vagy sem nem tudom. De kérdezgetett miket eszek. Az jò -ennyi volt a vàlasz...

Mikor a reggelire került a sor, akkor mondta h "àhà!" ez a "baj okozò". Mert tartòsan alacsony volt a vércukrom aztàn ettem-megemelkedett hirtelen. Azt mondta ezzel csesztem el a szervezetem. De akkor mégse...?

2015. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: A hirtelen megemelkedések biztos nem tettek jót. De hirtelen emelve reggel IS miért lenne jobb?

Az nem gond, ha az ember nem reggelizik, az inzulinszintjével való súlyos visszaélésekkel van a baj. Nem kell állandóan szénhidráttal tömni magunkat (fehérjéből sem kell túl sok, de azt nehezebb bevinni óriási mennyiségben s a gyors szénhidrát azért jobban felviszi a vércukrot, mint a fehérjék, persze a fehérjék sem egyformák).

Megnézem én, hogyan alakul ki cukorbetegség napi 1-2 délutáni étkezéssel ketogén diétában... Elég fura lenne.

2015. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!