Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki él egészségesebben?

Ki él egészségesebben?

Figyelt kérdés

Aki gluténmentesen, laktózmentesen, cukormentesen vagy vegán életmódot folytat?


Ezek közül melyik a legegészségtelenebb? Ha valaki tudja esetleg és kérhetném, akkor egy rangsort is tudna csinálni ezekből?..


Előre köszönöm! :)



2015. jan. 14. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, hogy ezt csak retrospektív módon lehet majd megítélni statisztikai felméréssel. Azaz majd a halál előtti napon kell elvégezni a felmérést.
2015. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

szia!

én úgymond amatőr vagyok, de hobbim az egészséges életmód, és minden nap tanulok róla, magamon kísérletezek, stb. már nagyon régóta foglalkozom vele.

szerintem:

a vegán az nagyon egészségtelen.

több oka van, pl. hüvelyesekből akarják bevinni a fehérjét, holott a hüvelyesek akadályozzák sok vitamin és ásványi anyag felszívódását, főleg, ha nem megfelelően vannak elkészítve.

aki vegán ismerősöm, az mind gagyi szénhidrátból (cukor is) meg szójából akarja bevinni az energiát, akkora borzalmakat tesznek magukkal, hogy hihetetlen.


ahogy én eszek: gluténmentes, laktózmentes ÉS cukormentes.

szerintem ez elég jó.

szerintem a rangsor, ha csak egyet lehet választani:

vegán (legrosszabb)

laktózmentes

gluténmentes

cukormentes (legfontosabb, és első lépés sztem a cukrot elhagyni)


viszont: ha mondjuk van akár egy enyhe gluténérzékenységed is, aminek nincs is tünete, akkor is életmentő lehet a glutén elhagyása, mivel a gluténevés nagyon gáz dolgokhoz vezethet, úgy, hogy észre sem veszed.

2015. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A gluténnal és laktózzal mi a baj?
2015. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

a gluténnal nagyon sok baj van sajnos, én sem tudtam régebben, amíg pajzsmirigybeteg nem lettem, feltehetőleg emiatt (is).

nem váltott ki nálam egyébként semmi tünetet az érzékenység, és amennyire tudom, elég sok ember érzékeny rá, anélkül, hogy tudná.


sajnos a tejjel is bajok vannak, nem csak a laktóz, hanem egyebek is. mivel növelésre találták ki, ezért olyan dolgokat is elkezdhet növelni a szervezetedben, amit nem szeretnél, ha növekedne.


egyéb dolgok is vannak, nézz utána, elég sokminden van a neten.

2015. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Az egyik válaszolóhoz hasonlóan én is inkább a kísérletezés híve vagyok. Mert lehet, hogy egy bizonyos életmód jó hatással van egy emberre, de az nem biztos hogy például nekem használna ugyan az, mert nem vagyunk egyformák.


Én is próbálom száműzni a mindennapjaimból ezeket, és tavaly 5-6 hónapon keresztűl sikerült is, csak azt hiszem túlzásba vittem és nem lett jó vége. De akkor sem tudom megenni a szemetet, amit megetetnek velünk, úgyhogy megpróbálok megint életmódot váltani, de most óvatosabb leszek!


A baj, hogy a hús fogyasztásról nem hallani túl sok jót. Én már attól tartok, hogy minden van benne csak fehérje nem...(lassan). Nem szívesen eszem meg. Van hogy hónapokig nem fogyasztok húst. Csak azt nem tudom mivel pótolhatnám a fehérjét...

(mellesleg tudtommal semmilyen étel érzékenységem nincs, csak minimális tojás fehérje allergia).


Egyébként, aki csinál/csinált ilyen "mindenmentes" diétát, annak mik a tapasztalatai testi és lelki téren? Tudnátok még személyes tapasztalatokat megosztani?


Köszönöm! :)

2015. jan. 14. 21:23
 6/21 anonim ***** válasza:

én nem ettem húst évekig, de sajnos jött ez a pajzsmirigy dolog, és rájöttem, h változtatni kell, mivel rengeteget fogytam, a testsúlyom 15%-át.

most folyik egyébként a kísérlet, eléggé átalakítottam az étkezésemet, amire egyébként eddig is nagyon odafigyeltem, de elkövettem ugye azt a hibát, hogy glutént ettem, stb.


szóval elkezdtem húst enni, hogy legalább hízzak valamennyit, meg erőm legyen rendesen, amiből tud gyógyulni a szervezet, de nem jött vissza semmi kiló, csak amikor letettem a glutént. akkor pillanatok alatt elkezdtem hízni visszafelé.

ez nemrég történt egyébként. ma mértem, 5 kilóval vagyok nehezebb, mint két hónapja egy méréskor. ez azért is nagy eredmény, mivel ugye semmi édességet nem eszek, meg ugye semmi kenyeret/tésztát. tehát nem hizlaló dolgokat eszek, és mégis sikerült visszahíznom. még kb. 4 kiló, és ott leszek, ahol eredetileg.


amúgy ettől eltekintve, mivel én már ugye régebb óta figyelek a táplálkozásomra, és kérdezted, hogy mik a tapasztalatok: szerintem a legszembetűnőbb pozitívum, hogy nagyon fiatalnak tűnök. mindig azt hiszik, hogy diák vagyok, de ha nem, akkor is minimum 10 évvel néznek fiatalabbnak, pedig én már lassanként a 40 felé haladok.

elég nehéz sportot tudok csinálni, és nem fáradok ki tőle.

meg ugye nagyon energikus vagyok, ezt sokan megjegyzik, hogy látszik az energia, ahogy megyek, mozgok, stb.


ami a húst illeti: én igyekszem biohúst venni, amikor én döntöm el, h mit egyek. a munkahelyen kapok ebédet, szóval akkor nem én döntöm el, de szerintem a hússal nincsen baj, ha tiszta forrásból származik, szóval abból nyugodtan fölveheted a fehérjét.

ha a tojásra allergiás vagy, akár enyhén is, akkor ne egyed szerintem.

szóját kerüld messziről, és szerintem az egyéb babokkal is csínján kell bánni.

2015. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

A felsoroltak közül egyik se az igazi. A legegészségesebb a nyers vegán(élő ételek).

Hozzá kell szokni az ízekhez, elkészítési módokhoz de rengetegféle kaját lehet csinálni(fasírt, sütemény,stb) úgy hogy maximum 40néhány fokon aszalod a kaját és minden összetevője élő. Benne marad minden vitamin, enzim,stb. és gluténmentes, laktózmentes, cukormentes.

Az egészséghez tökéletesen elég a napi kb. 30g fehérje amit növényekből meg lehet enni. Semmi probléma nincs ha elhagyod a húst max. annyi hogy egészségesebb leszel de ezt nem nevezném problémának. Azokon a helyeken ahol a legmagasabb az átlagéletkor egyáltalán nem fogyasztanak húst és sok betegség ismeretlen nekik.

Egy emberről tudok, egy embert ismerek jobban neten aki nyers vegán már jó pár éve és több az orvosok szerint gyógyíthatatlan betegsége szűnt meg. Nem lehet rajta meghízni és túlságosan lefogyni se állítólag illetve az elején lehet lefogysz de utána beáll a testsúlyod az optimálisra.

2015. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

"..szerintem: a vegán az nagyon egészségtelen. több oka van, pl. hüvelyesekből akarják bevinni a fehérjét, holott a hüvelyesek akadályozzák sok vitamin és ásványi anyag felszívódását, főleg, ha nem megfelelően vannak elkészítve. aki vegán ismerősöm, az mind gagyi szénhidrátból (cukor is) meg szójából akarja bevinni az energiát, akkora borzalmakat tesznek magukkal, hogy hihetetlen..."


Azért mert nem értesz hozzá, és mert állítólag vegán ismerőseid nem megfelelően táplálkoznak, az még nem azt jelenti, hogy ez alapján leminősíthetsz mindenkit, és kijelentheted, hogy az egész szar. Ha egy mindenevő nem figyel oda a táplálkozására, az is lehet egészségtelen. Ha egy vegán változatosan táplálkozik, akkor ő is lehet egészséges.

2015. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ezeket hallgasd végig.

[link]


Tóth Gábor nem egy hülyegyerek a témában majd meglátod.

2015. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

hát igen, a vegánok általában feszültebbek, ezt már máskor is észrevettem.


szerintem egyszerűbb és stresszmentesebb állati fehérjét enni, mint állandóan patikamérlegen mérni, hogy vajon tényleg bevittünk-e elég tápanyagot a szervezetbe növényekkel. rövid távon nem biztos, hogy érezni a hatását, de hosszú távon eléggé rá lehet fázni, pl. csontozat/fog tekintetében.


én a gabonákkal kapcs. elég szkeptikus lettem, a saját tapasztalataimból kiindulva; a hüvelyesekről tudom, amit tudok; az olajos magvakat sem szabad túlzásba vinni különböző okokból, zöldségekből pedig én speciel nem tudnám fedezni az energiaszükségletemet, mivel elég kemény munkát végzek+sportolok.

nyilván van, akinek olyan kevés az energiaszükséglete az életmódja miatt, hogy elvan nyers vegán ételeken. én nagyon hamar éhes lennék, viszont az sem jó, sőt, nagyon rossz, ha az embernek egész nap/nagyon gyakran rágcsálnia kell valamit, hogy éhen ne haljon.

2015. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!