Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalóriabázis.hu weboldlaról...

Kalóriabázis.hu weboldlaról vélemények?

Figyelt kérdés

Mennyire pontos, reális a számítása? Ha az ember tartja magát hozzá, akkor valóban fogyhat a kitűzött időpontig?

Nekem 10 kg feleslegem van, október végét tűztem ki, tehát hetente kb. fél kiló lenne.

El akarok kezdeni futni is majd, de most kimondottan az oldal működésére, realitására vagyok kíváncsi.


2015. máj. 25. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem egy felhájpolt szar.


Mint kalóriatábla megteszi, nyilván egy tápanyagtáblázat nem lehet eléggé pontos, de nem is kell annak lennie.


A kalóriaszükséglet számolása, tanácsai csapnivalóak, primitívek és agymosóak.


Köze sincs a kalóriabázisnak az egészséges táplálkozáshoz, pedig ez kellene cél legyen, nem a koplalás hanem az egészség megőrzése, fejlesztése, fogyás a szervezetünk egészséges működése miatt.


A kalóriabázis inkább a koplalásban segít, nyilván ha elég kevés szart, cukrot esznek a csajok (mert gondolom főleg csajok használják) akkor nyilván nem lesznek 120 kilósak, ez oké. Éhezők általában vékonyak, ez már csak ilyen.


Csak ennek még nem kellene jónak, elégnek lennie.


Az én olvasatomban a kcalbazis weboldal a minőségi éhezés fellegvára, követni lehet vele, hogy kevés rossz minőségű ételt eszik az ember. Csak ez sajnos krónikus betegségekhez vezet ugyan úgy mint az elhízásjárvány terjedése, nagyon vonzó.

2015. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az adatbázisa használható, persze vannak benne hibák és mások ételeit nyilván ne használjuk s a 0g szénhidrát sem igaz a xillitre... Csomóan beírják a helyes kalóriaértéket és nullákat írnak a makrotápanyagokhoz, ez azért nem szép. A szénhidrát hol nettó, hol bruttó.


Hasznos, ha az ember számolgatni akar, saját tipikus ételeket is felvihetünk...


A százalékozgatást nagy ívben el kell felejteni, az ember teste nem így működik. Én grammokat használok s nem tipikus makrotápanyag arányokat, de elég lazán értelmezem, ha túlmegy, hát túlmegy, a fő, hogy többnyire legyen meg a szükséges minimum és lehetőleg ne szálljon el nagyon a szénhidrát.


A fórum nem mindenkinek való, vannak túl erős vonalak. Nem vagyok befolyásolható, de értelmes vitára nem igazán alkalmas a hely, viszont naponta szenvedélyesen leírják, hogy mennyire kell a min. 150g szénhidrát és a zab a legjobb, ami egy diétázóval történhet. Nekem is van véleményem, szeretem is leírni, de nem várom el mindenkitől, hogy napi 130-150g zsírt egyen, mert nekem úgy a jó s főleg nem adom ezt elő napi szinten annak, aki közölte, hogy nem szereti azt.


De ez már nem tuti, hogy érdekel.


Ja, az oldal mindig bugos, évek óta, attól még alapvetően használható.


Számítás: Nos, becsül valamit, ami vagy bejön, vagy nem. Én rohamosan fogynék a szerinte súlytartó kalórián, ha tudnék olyan keveset enni, mások nem fogynak alatta sem. Nyilván a pár alapadat nem utal arra, hogy milyen az ember anyagcseréjének sebessége, különböző típusúak is vagyunk, a mozgás kalóriaégetése különösen kósza tipp csupán (azt mondják, az oldal túlbecsüli ezeket, jobb 70%-ot írni a mozgásoknál. én nem írok semmit, mert többnyire túrázom, ez valamilyen gyaloglás, de változó tempó, hol hegymenet, hol nem, fogalmam sincs, mit írhatnék s nem is fontos ez nekem, nem az efféle számok alapján döntök, éhes vagyok-e).


De könnyebb vele számolni, mint papíron s ha nem tetszik egy adat, lehet használni sajátot. Pl. a 28,8g/100g szénhidráttartalmú lenmagot nem használom, nekem van saját értékem 1,5 grammal, ami a nettó szénhidráttartalma, nekem az számít.

Úgyhogy én használom, csak helyiértéken kezelem a dolgait, főleg, hogy nálam pont csődöt mond a kalóriabecslése.

2015. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ani36 válasza:
Rengeteg baromság és hibás adat van fent, lesz@rják. Azok a prémiumok, amiért fizetni lehetne, a röhej kategória. Egyáltalán nem ért hozzá aki készíti, viszont egy "kisujj eltart" se..fej! Amennyire tudod, hagyd el a szénhidrátott, amit beviszel inkább teljeskiőrlésű legyen + semmi cukorszármazék. Hamarabb beindul, mint csak a számolgatástól.
2018. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!