Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy hogy a kalóriabázis...

Hogy hogy a kalóriabázis szerint már 4 kilót kellett volna leadnom de a valóságban csak másfél kilóval vagyok könnyebb?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

A kalóriabázis mégis honnan tudná megjósolni, hogy neked már 4 kilót kellett volna leadnom?


Most valami vallás terjed, hogy a legprimitívebb oldal egy hihetetlenül kezdetleges matematikai képlet alapján megjósolja a jövőt, tud rólatok bármit is, kiszámolja az anyagcseréteket, megjósolja hogyan működik a testetek?


Még a kalóriabázis programozói is végtelenül semmit tudó emberek, nemhogy maga a motor amit egy ilyen kalulátor használ! :D

2015. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis szerint már rég kövérnek kéne lennem, én pedig lassan fogyok... Évek óta a szerinte súlytartó szint fölött eszem, de ez érdekes módon nem akadályozta meg a fogyásomat. Pedig a mozgás se kavarhat be, mert az nincs sok.


A kalóriabázis csak pár szám alapján mond valamit, ez néha nagyon eltér a valóságtól. Még az anyagcseréd sebességét sem ismeri, s annyi tényező van még... Aki olyan átlagos, annál bejöhet, de sokunknál nagyon melléfog. Nincs ebben semmi rendkívüli.

Aztán ott van az, hogy mennyire vagy aktív, mármint hogy minek állítod be a kalóriabázison... Ott is mellé lhet fogni, az ilyen oldalak sokszor optimisták, de a mozgás kalóriamennyiségére is igaz ez, a fórumon már azt ajánlják, hogy 70%-ot írj be s egyél le, mert túlbecsüli a kalóriaégetést.

Én nem írok be semmit, gyaloglásnál lövésem se lehet, elég változatos az emelkedők szöge is. De ez nem is fontos. Megteszem, amit tudok és fogyok, ahogy fogyok.

Amúgy az ételnél is alaposan el lehet rontani a számolást, ha pl. mások ételét használod s nem a saját, gondosan lemért mennyiségeiddel számolsz.

2015. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kalóriabázisról annyit, hogy a ma napra azt írta nekem, -3444 kcal-t szabadna ennem...

(Igen, MÍNUSZ ennyit!)

2015. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az bug, ilyeneket csinál, hiába fejlesztgetik. Nagyobb baj, hogy egy heti 2 kilót fogyni akaró tini azt hiszi, hogy koplalnia kell és 22g fehérjét enni vagy ilyenek, mert a számolgatás ezt hozza ki...
2015. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Értelmesebb evolúcionistáktól hallottam már olyat (megjegyzem én sem értelmes, sem evolucionista nem vagyok) hogy ma az evolúció az információszerzésben nyilvánul meg.


A fittek értelmes információkat fogadnak be, a gyengéknek meg marad a szenny (táplálkozással, egészségmegőrzéssel kapcsolatban, kalóriabázis, orvosi meg dietetikusi primitív hazugságok meg a többi).


Persze én nem osztom ezt a nézetet O:)

2015. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
akkor én mától kizárólag a "értelmes információk"-at gyüjtöm csak be :D
2015. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az ételeket mind pontosan írtad fel, akkor lassabb az anyagcseréd, mint amit a kalóriabázison beállítottál. Illetve ha csinálsz sportot, és azokat is feljegyzed, akkor kevesebb kalóriát égetsz el a sportokkal, mint amennyit a kalóriabázis feltételez.
2015. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"akkor lassabb az anyagcseréd, mint amit a kalóriabázison beállítottál"


Nyilván, vagy több vagy kevesebb, mert ez minden embernél eltérő és baromira senki sem ismeri a sajátját, pláne nem egy egyszerű webszájt.

2015. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!