Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért érzem úgy minden evés...

Miért érzem úgy minden evés után, mintha +10 kilót híztam volna?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, Augusztus óta edzem heti 3x és 98 kg-ról lefogytam 79-re. Még mindig van rajtam kis has, de azt mondták, azt már nem lefogyni kell, hanem kiizmosítani. Az edzéssel nem is lenne gond, de ugye mellette rendesen is kéne táplálkozni. Azonban mindig amikor eszem, evés után borzalmas rossz érzésem van, úgy érzem, mintha minden eddigi kg-jaim visszajönnének rám, és már-már rossz érzés társul a táplálkozásomhoz. Sokszor emiatt nincs is kedvem enni. Mit lehet ezellen tenni, és egyáltalán miért van ez?

2015. máj. 26. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a fogyásom után (130->80), főleg karácsonyi, ünnepi vacsorák alkamával. Másnap mentem a mérlegre megnézni, mi a helyzet.

Nagyon féltem állandóan, hogy nehogy visszahízzak egy dekát is.


Fél év kellett, mire rájöttem, hogy ez egy pszichés dolog, amit megfelelő gondolkodással ki lehet kapcsolni.


Gondolj csak arra, hogy valószínű korábban sem egy nap alatt híztál meg, tehát esélytelen hogy egy étkezéstől visszahízz.

Továbbá, gondold el, hány kg. volt amit megettél. Vagy inkább, hány deka? Megettél 10-15 deka kaját? Hogy híznál attól 10 kilót? :)


Nekem a tapasztalatom az, hogy heti 1-2 nagyobb kajálástól semmi súlyingadozás nincs. (nagy kajálás, pl. egész pizza, vagy éttermi vacsora, stb.)

2015. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!