Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Virsli, panírozott halrúd...

Virsli, panírozott halrúd candida diéta alatt?

Figyelt kérdés

van benne keményítő, meg vmennyi cukor

amikből minimális mennyiséget se lehet bevinni

de egyetemista vagyok, nem tudok és nincs is időm főzni, meg annyi pénzem se, hogy folyton a legdrágább cuccokat vegyek amikbe nincsen kb semmi, de nem is halok éhen

ötletek?


2015. máj. 27. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Bizonyítottan candida fertőzésed van?

Akkor írnak gombaölő gyógyszert, aztán jó napot.

Amúgy nekem orvos mondta, hogy ahhoz igen betegnek, nagyon immunszegény embernek kell lenni, hogy valakinek az egész szervezetében elhatalmasodjon a candida gomba.

Gondolom nálad erről szó nincs.

Szóval, ha fertőzésed van, akkor kezeljenek, az idő alatt a lehető legminimálisabbra csökkentsd a szénhidrát és cukorbevitelt, de enni nyilván kell, csak ezeket minimális szinten fogyaszd.

2015. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Candida diétát főzés nélkül szerintem nem lehet rendesen csinálni. Sem a panír, sem a virsli nem jók, nem csak candida szempontból, egyébként sem.
2015. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mennyire biztos, hogy kell neked ez a diéta? Tényleg nem mindig kell.

De az már elavult tudás, hogy csak a nagyon legyengült immunrendszerűen kaphatják meg. Nekem is hiába mutatta ki a laboreredmény a torkomban, a háziorvos szerint se okozhatta, elküldött a gasztroenterológushoz, aki szerint viszont meg okozhatja, mert annyira megváltoztak az ételek és a légkör (a szennyeződések miatt), hogy bár régen így tanították az egyetemen, ez már elavult.

Szóval simán lehet. Én kb 3 hónapja tartom rendesen a diétát meg szedek gyógyszert, azóta nagyon sokat javultam!


Pár tipp baromi egyszerű, olcsó kajákhoz:

- főtt köleshez keverj tojást, süsd össze kicsit, olyan, mint a tojásos nokedli!

- hajdina reszelt almával összefőzve, kis fahéjjal, xillittel

- durum tészta laktózmentes joghurttal, borssal (mert nekem a végén már a laktózra is bereagált a gyomrom, bár a gasztroenterológus szerint még a laktózmentes joghurtot is kerüljem, de nekem nincs tőle tünetem)

- durum tészta kis darált paradicsommal, hagymával, oregánóval, bazsalikommal

(paradicsom konzerv nem jó, én arról is egyből érzem, hogy tele van adalékanyaggal és fáj tőle a hasam, akkor is, ha azt írták rá, hogy csak paradicsom meg víz van benne... kamuznak...)

- durum tészta összesütve tojással, borssal

- grillezett csirkecsíkok zöldséggel, kis kakukkfűvel


És sok-sok alma!! :)

2015. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ja, és még egy: csakis hidegen sajtolt olajban szabad főzni, hidd el, nekem a torkom/gyomrom egyből jelzi, ha nem oké, és a tipikus napraforgó olaj nagyon nem oké, elég belőle egy pici, hogy belekeveredjen és két napig rosszul van a torkom, gyomrom.
2015. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!