Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Active bona vita rizskenyér...

Active bona vita rizskenyér lehet enni candida diéta alatt?

Figyelt kérdés

van benne szénhidrát, meg kukorica liszt, amit nem lehet

de vmi mindenbe van, és magába nem ehetek sonkát, meg tojást


2015. máj. 27. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A szénhidrátot nem fogod tudni kilőni az étrendből, de kerülnöd kell az olyan fajtákat, amik hirtelen, nagy mértékben emelik a vércukrot. Szerintem ez is ilyen. Lassan lehet friss zöldségeket venni, azt is ehetsz a sonkához, tojáshoz.

Viszont ha nem viszel be szénhidrátot, akkor elég precízen kell tartani az étrendet, azt ketogén diétának hívják, és én például nem is bírtam, ráadásul ugyanúgy bedurvult kis idő után a candidám, szerintem a telített zsíroktól.

2015. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ketogén diétában is van szénhidrát, az extrém verziójában, ami a zerocarb, szintén, mert szénhidrát nélkül nem lehet enni, de zerocarbban már nagyon, nagyon kevés, növényeket már nem lehet enni abban, max. fűszerként chilit meg ilyesmik (de a húsban is van szénhidrát, főleg a belsőségekben, ez ilyen).

Én ketogénezek, nem annyira vészes az, ha passzol az ember ízléséhez :) Én nagy zöldségimádó vagyok, de ez még nem kizáró ok.

A sonkához és a tojáshoz számomra ideális a zöldség (de a lecsóhoz is zöldséget eszem), de olajos magból készült cuccok is ehetők hozzá, ha az ember valami szárazabbat, kenyérszerűbbet akar.

De még candidásoktól sem várom, hogy ilyen messzire menjenek. Mértékkel is lehet szénhidrátdús dolgokat enni... Ahogy egy elkerülhetetlenül zöldséges ketogén napba is beleférhet a rizs, ha nagyon akarom, csak éppen kicsike mennyiségben. Ég és föld a különbség a picike és a semmi szénhidrátos étel között, ha engem kérdezel... De aki még csak nem is ketogénezik, csak szénhidrátszegényen étkezik, annak még sokkal nagyobb a mozgástere :)

2015. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!