Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan állítsam be az emésztés...

Hogyan állítsam be az emésztésemet?

Figyelt kérdés
Eddig mindig az volt a bajom, hogy nem tudtam reggel WC-zni, s ez nagyon kihatott az életemre, mert mire elértem az iskoláig már tiszta görcsben voltam. Aztán kipróbáltam a "kávét iszok reggel" megoldást, és nagyon boldog voltam, mert tényleg ment normálisan a dolog, kb. 2 hetente volt 1-2 kihagyás. Akkor megvolt a kelésrendem, mindig korán keltem. Most változtak a dolgok, most sem kelek későn, 7:30 a plafon, de becsúszik néha ilyen, hogy 5-kor kell kelnem. Az az érdekes, hogy amikor elkezdődött a normálisan székelős időszakom, életmódot is váltottam, leraktam az édességet egész ügyesen, sokat sportolok, sok gyümölcsöt eszem, minimum 2,5liter folyadékot iszom, több zöldség, C-vitamint szedek, 5 után semmit se eszek, csak kb. 8 körül 1 almát, futok, "gyúrok", stb. Az edzés és életmódváltásnak meg lett a gyümölcse, kb. 3kg már minusz. Sajnos a héten már 2x is az volt, hogy reggel hiába kávéztam, semmi nem jött ki rajtam, pedig minden a szokásos volt, csak annyi, hogy az utóbbi időben szokottól korábban keltem. A legaggasztóbb, hogy délutánra, mire hazaérek , már nem is birok elmenni, szorul. Iszok több kávét, próbáltam már 4-5 evőkanál szilvalekvárt fokozatosan tejjel, szilvalekvárt kávéval, beédességezni, mindent, mégse nincs semmi hatás. A borzasztó az egészben, hogy akár mit csinálok, tehát csak normálisan eszek, vagy össze-vissza (hátha segít) semmi se történik, ugyan úgy puffadt vagyok, nyomja a hasam alját. Próbáltam kúpot felhelyezni, semmit sem segített, mert fel sem bírtam helyezni. Van valakinek bárminemű ötlete, hogy mi segíthetne? Most is épp szenvedek, ma se jött össze reggel... :( Teljesen el vagyok már keseredve.

2015. jún. 3. 13:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Utóirat: sajnos itt ahol élek, nincs Activia, pedig olvastam az jó.

Az almával kapcsolatban pedig: ha reszelve, héja nélkül, ha héjával eszem, nincs különbség. (ezt azért írom, mert egyesek szerint a héjával fogja a hasat, nélküle meg lazítja az ürüléket)

2015. jún. 3. 14:00
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Nyugodj meg.

Ne görcsölj rá arra hogy jön-e ki belőled valami, vagy nem. Majd jön, ha kell, nem kell erőltetni. Ilyesféle elvárásokat támasztani a saját szervezeted felé, hogy mikor ürüljön, nagyon frusztráló. Ettől is lehet egyébként, hogy megrekedtél.

Szóval szerintem nyugi. Próbálj meg nem görcsölni ezen, és lehet még magától rendbe is jön.

2015. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alma egyébként fordítva működik, héjával lazít....
2015. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sokat közbe szokott játszani az, hogy izgulok-e rajta, megy-e vagy nem. Sajnos ha nem sikerül reggel, akkor egész napra szívok, mert 1-2 óra múlva nagyon kell, de nincs alkalmam elmenni, aztán mire késő délután hazaérek, akkora meg rosszul vagyok, felfújódok, stb, és már nem is birok elmenni, hiába ülök, semmi se történik.. :(
2015. jún. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!