Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám rászoktatni...

Hogyan tudnám rászoktatni magam a sok folyadékbevitelre?

Figyelt kérdés
Mindig elhatározom hogy 2-2,5 liter vizet megpróbálok meginni egy nap de sosem vagyok szomjas, nagyon keveset iszom (kb 0.5, max 1 liter/nap). Néha beállítok magamnak figyelmeztetőt, hogy igyak (mivel nincs szomjúság érzetem) de 2-3 kortynál egyszerűen nem tudok többet inni. Viszont érzem a kevés folyadékbevitel hatását - néha fáj a fejem, a bőröm száraz. Mit tanácsoltok?

2015. jún. 3. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel. Egy időben 0,5-1 liternél sosem ittam többet.

Most inkább magam mellé veszem a 2 literes ásványvizet, így nem is felejtem el, meg kéznél is van. Még több is elfogy, mint 2 liter.

2015. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha edzek, akkor iszonyatosan megnő a folyadékigényem...


De én amúgyis szoktam tudni inni, ha magam elé rakom a korsót.

2015. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem valami egészséges, de én olyan folyadékot ittam régen, amitől szomjas leszek, pl kólát. Nem tudtam egyszerre sokat inni, de 1,5-2l elfogyott. Én is nagyon keveset ittam, de úgy határoztam, hogy egészségesebb, ha cukrosat iszom, mint ha tönkremegy a vesém...
2015. jún. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!