Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudom magam rászoktatni...

Hogyan tudom magam rászoktatni a rendszeres étkezésre?

Figyelt kérdés

Régen testkép- és étkezésizavarokkal küszködtem, aztán hazakerülve rendbejöttem, most megint külön élek és össze-vissza eszem elég keveset vagy ha eszem is nem jókat ami miatt nincs semmi energiám.

Anno a közös étkezések jók voltak, de ez most nem megoldható, ráadásul nem szeretek egyedül enni...


Ma ezt ettem:

-Reggeli: balaton szelet

-Ebéd: kb 2 deci anyu készítette brokkolikrémleves.

-napközben kb 5-6 teáskanál nutella...

-ittam egy kis tejet és kólát - nem pohárból :)


Tegnap:

-rántott hal és 3 csemegeuborka

-2 pohár kóla


Ez am kb hány kalória?


2010. dec. 5. 21:31
 1/5 anonim válasza:

Ilyen pocsék étrendet még nem láttam. 5-6 teáskanál Nutella? Csak úgy önmagában? Na meg cola és tej? Már ha leírom is rám jön a szapora. :D

Beszéld meg magaddal. Hülyén hangzik, de ez is olyan fejben eldőlős dolog, hogy most rendesen akarsz-e enni vagy éhen halni stb.

2010. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk gyógyszert kéne szedned, azt is megjegyeznéd, hogy napi 3x1 és betartanád. Ennyi erővel nem lehet nehezebb megkenni vajjal egy kiflit, tenni rá felvágottat, zöldséget és megenni. (ha mondjuk nincs lelki erőd főzni)


Akarat kérdése az egész. Ha nem megy egyedül az evés, nézz közben tévét, ha ez sem jön be, biztosan vannak ismerőseid, barátaid, rokonaid, beszélj meg gyakrabban közös programot. Úgyis megkínálod valamivel a vendégedet és akkor eszel te is, vagy elmentek valahova enni valamit. Salátabárba, hamburgereshez, palacsintázóba... jó, nem biztos, hogy mind olyan szuper kaja, de annál jobb, mint amit most eszel és legalább megszokja a gyomrod, hogy van is benne néha valami kajának nevezhető. Később magadtól is megéhezel!


Sok sikert!

2010. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: na igen, pont ez a baj, hogy iszonyat ha így leírom :):) és ilyenkor döbbenek rá hogy szörnyű amit csinálok és nem csoda hogy nincs erőm.

Jah a nutella az ismerőseimet is sokkolja - kiv. unokatesómék. Nem vagyok egy nagy kenyér fan.

2010. dec. 5. 22:14
 4/5 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Sajna elég messze lakom a pesti barátaimtól...Campona.

Anyumékkal nem megoldható a kajálás...:(


Tvm nincs, amikor a barátaimnál vagyok napokat akkor is hülyén eszem. - múltkor is Lillum kérdezett rá délután, hogy még nem ettem és hogy bírom...


Az éhségérzet a régebbi betegség miatt már annyira nem zavar, anno jól hozzászoktam.


A gyógyszeres dologban viszont igazad van, lehet erre is olyan napirendet kéne csinálnom, mert megpurcanok így...

2010. dec. 5. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Végülis ez így nem olyan kevés...:D

Amúgy még mindig jobb helyzetben vagy mint én...anorexia után most elkezdtem zabálni.Szinte csak szénhidrátot eszek és kezd látszani is...tengap este 8kor ettem egy zsemlét,10kor kakaót meg kekszet.Szóval....:D

2010. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!