Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Minek kell másokat is rászokta...

Minek kell másokat is rászoktatni a cigire?

Figyelt kérdés

Haverjaim csinálják.

Van valaki aki kezd jóban lenni velük, és kínálgatják cigivel, de nem erőszakolják rá, meg nem cikizik, ha valaki nem kér, csak mindig megkérdik, hogy "kérsz 1 szálat?".

Mármint olyantól aki nem cigizik.

És nincsennek felháborodva ha nem fogadja el az ember, teljesen normálisak, csak felajánlják, és ha nem, akkor sem történik semmi.


Csak nem értem, ha annyira szeretnek cigizni, minek osztogatnák el a féltve örzött cigijüket?

Rá akarnak szoktatni másokat is? Vagy csak udvariasak?



2013. júl. 19. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A dohányzás amolyan társasági tevékenység, ezért. Sokan csak azért bagóznak, mert közben trécselnek a többiekkel, és így van ürügy, hogy "ugorjunk le egy cigire".
2013. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem rászoktatni akarják őket, inkább csak udvariasságból teszik. Én dohányzom és sokszor van, hogy ha megyek egy társaságba, vagy megismerkedek egy új emberrel, beszélgetés közben megkínál cigivel, pedig akkor még nem kötöttem az orrukra, hogy bagózom. Volt már olyan is, hogy én kínáltam meg valakit, nem tudtam, hogy dohányzik e, aztán mondta, hogy ő nem.. és ennyi. Szerintem két ember között jobban indul a beszélgetés, ha közösen rágyújtanak, vagy az egyik megkínálja a másikat cigivel, tűzzel.
2013. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Így van ez társasági dolog, sokan tényleg csak azért mennek ki munkába például hogy tudjanak beszélgetni azzal akik cigiznek.

Én is hasonló képp szoktam rá a cigire. Igaz akkor buliba voltunk és kipróbáltam a vízipipát majd amikor az megtetszett akkor valahogy megkívántam a cigit és magamtól kértem 1 szálat, onnantól egyre sűrűbben dohányoztam, egyre sűrűbben mentem ki a haverokkal a suli elé szünetbe rágyújtani és erre azon kaptam magam hogy dohányzó vagyok. Igaz hogy napi 8 szálat ha elszívok, vagy annyit sem, de már igénylem sajnos.

Most 23 éves vagyok munkahelyemen mindig kimegyek rágyújtani, kivéve ebédidőben akkor elmegy az idő a kajára.

2013. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
azért hogy tudjanak tőle kérni...
2013. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nem lehet valakit rászoktatni. Aki nem akar cigizni, az nem fogadja el, aki meg elfogadja, azért fogadja el, mert kíváncsi, viszont haverok nélkül is úgyis kíváncsi lenne. Nem értem miért olyan nagy bűn megkínálni valakit, engem évekig kínálgattak, mindig nemet tudtam mondani. (aztán mikor már senki nem kínált, valamiért mégis rászoktam, de ez más kérdés:D lényeg hogy nem hiszek ebben, hogy valaki rászoktatja a másikat).
2013. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha rátudnak szoktatni, meg is érdemled. Mi is mindig kínálgatunk mindenkit, mert a cigizés tényleg egy társasági dolog számunkra. Mindenki másfélét szív, úgyhogy ha egy új ember érkezik, 4-5 cigis dobozt nyújtanak felé. :)


Senki se kötelezi őket arra, hogy cigizzenek, nem cikizzük őket, semmi negatívat nem mondunk róluk azért, mert nem dohányosok, tulajdonképpen le se sz@rjuk.

2013. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Mint pl én amikor eszek valamit, és valaki odajön, többnyire megkínálom. ezt fel lehet fogni úgy, hogy jófej vagyok, megosztom másokkal amim van, vagy lehet úgy, hogy "miért kell felhízlalni másokat??????". :)
2013. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 macko123 válasza:
Azert mert van aki csak erre gondol es mert azt hiszik hogy jot tesz es nepszeruk lesznek ettol!!
2013. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!