Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tippek hogy adjak le 4kg-t...

Tippek hogy adjak le 4kg-t egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
170cm vagyok 63kg.A zsír fenékre,combra,derékra megy a hasam lapos.55kg a cél szeptemberre,ami 8kg mínusz.Arra gondoltam ha vége a sulinak marad 2hetem a júniusból amikor még nem diétáznék,majd júliusban és augusztusban fogynék 4-4kg-t.10éve lovagolok de attól nem fogyok,kerékpározni szeretek,és vettem futócipőt szóval a szándék komoly.Táplálkozásra vonatkozó tippek jöhetnek vagy bármi tanácsot szívesen fogadok.17/lány
2015. jún. 6. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a combod és a popód zsíros akkor gyúrj azokra. Vannak gyakorlatok amiket otthon is meg lehet csinálni, de ehhez kitartás is kell.
2015. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hízás-fogyás étrend kérdése. Kalória bevitel és felhasználás, amire persze nagy hatással van az, hogy mit eszünk.


Megbetegítő étrend mellett hiába eszünk, lehetünk tápanyaghiányosak és véznák, mert tönkremegy a tápcsatornánk. De lehetünk éppen túlsúlyosak is, mert a testünk nem képes irányítani az energia felhasználást, szinte minden bevitt tápanyag megy zsírraktárakba.


Heti fél kiló fogyással ideálisabb számolni, de 1 kiló is elérhető -> szálkásító étrend.


Ez akár csokitorta is lehet, lényeg hogy több kalóriát használjon el a szervezeted mint amennyit beviszel.


A gyakorlatban a csokitorta azért nem jó, mert felnyomja az inzulinszintedet (cukor, liszt) elraktározod amit csak megeszel, éhes leszel de zsírosodsz, csökken a szervezeted energia felhasználása, így hiába eszel relatíve keveset, nem biztos, hogy fogysz vagy csak lassan. A tápanyaghiány pedig garantált, ami lepusztult testet fog okozni idővel, betegségeket.


Tehát helyette inkább zöldségek, húsok, zsírok, tojás, ezeket lehetne enni, mert egyrészt értékes tápanyagban dúsnak tekinthetőek, kevés fölösleges méreganyag van bennük (sokan nem gondolnak bele, hogy a búzából készült kenyér például direkt tele van gluténnal, aminek direkt az a dolga, hogy megnehezítse az emésztést, károsítsa a bélfalunkat stb.) és nem csapják fel az inzulinszintet, következésképpen sokkal kevésbé okoznak zsírraktározást mint a lisztes, ch dús kaják vagy a tejtermékek.


Tehát ez az alap, emellett persze nem kell túlzásba vinni az evést, nem kell egész nap enni. Akik számolják, 1000 és 2000 kcal között szoktak enni fogyáskor, kitalálják nekik mennyi az ideális amennyivel nem éheznek, de szépen fogynak. Elvi szinten minél minőségibb, egészségesebb ételt eszel, annál többet ehetsz, mert jobb lesz a szervezeted működése másfelől ezekkel jól is laksz, nem éhezel meg 2 óránként.

2015. jún. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!