Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni 25-29 kg-ot....

Szeretnék fogyni 25-29 kg-ot. Tippek, esetleg életmód váltással kapcsolatban valami?

Figyelt kérdés

5-7 hónap alatt lehetséges lenne-e?Ha igen akkor hogyan?

Persze én véglegesen szeretnék élet módot válltani nem csak erre a pár hónapra.



2014. nov. 14. 19:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
21%
paleot javaslom nekem ez vélt be és nem nehéz tartanom
2014. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is 30 kiló fogyást tervezem.

Kezdésnek elkezdtem konditerembe járni. Minden nap 1 óra edzés. Étrendváltozás is elkezdődött, de még döcögős nálam. Én lassan 3 hete már nem eszek semmi édeset, cukrot, tésztát. Fő ételeim:

- csirkemell

- vegyes zöldségek

- barna rizs

- hal

- lazac

Mivel most kezdtem el, így mág csak - 2 kiló a sikerem..

2014. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Paleo az egy hatalmas hülyeség.

A sok ökör beveszi, hogy olyan ételeket eszik amit az ősemberek is ettek vagyis a paleolit kor emberei. Mégis mit esznek akik paleo diétát alkalmazzák? Mert a paleolit kor emberei csak akkor ettek ha sikeres vadászatuk volt, és többnyire magokat, gumókat ettek. A heti 1 napi böjt meg annak aki főállásban dolgozik minden csak nem egészséges. Arra hivatkoznak, hogy aki paleo diéta szerint étkezik az egészséges lesz, és sokáig él..Na igen, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a paleolit kor emberei 30-40 éves korukig éltek átlagban..

Kérdező: Ha fogyni akarsz akkor változtass étrendet, és sportolj. De ne menj bele ezekbe az idióta éppen divatos fogyókúra hülyeségekbe. Az egyik rosszabb mint a másik.(pl: 90 napos diéta)

2014. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 év alatt lehetséges 25 kg, ha elég elszánt és elvetemült vagy, bár ez így sok, 5-7 hónap alatt pedig felejtsd el, hogy menni fog. A fogyás normális üteme (ami zsírból megy) heti 0,5 és 1 kg között van. Az elején előfordulhat több a vízveszteség miatt.


A paleot meg a többi f\szságot felejtsd el. Bár beválhat, de tök felesleges ezekkel madárkodni. Sokkal egyszerűbb egy rendes diétás étrendet követni, ahol csak szükséges "megszorítások" vannak.


Egyszerűen csak ne egyél szemét kaját és edz normálisan.


lifetilt.hu

kaloriabazis.hu

[link]

[link]

hasfit.com


Amire mindenképpen szükséged lesz az elején is, az egy magas dózisú multivitamin készítmény, illetve egy ízületvédő (főleg ha edzel, akkor is, ha jól az ízületeid - megelőző jelleggel). Ha edzel, nem árt egy tejsavófehérje készítmény edzés utánra, főleg ha rendes kajából (csirkemell, tengeri halak, marhahús, tojás(-fehérje) (túró)) nem tudod felépíteni a napi fehérje szükségleted.


Számold ki a BMR-ed, és afelett egyél 50-100 kcal-val (se felette, se alatta!). Javaslom az edzést, bár nem elengedhetetlen, főleg az elején, és főleg ha nagy súlyról van szó (hiszen anélkül is fogyni fogsz kezdetben, csupán csak azzal, hogy lecseréled a szemét kaját). Ekkora súlyfelesleggel például sétálhatnál, esetleg biciklizhetnél, később súlyzós edzések és HIIT.


A "csalásokat" meg minden egyéb lóf\szt felejts el, mert különben csak kidobálod a pénzed és időd az ablakon. Nem, kis 50g-os csoki se fér bele. Semmi nem fér bele, ami felesleges, rossz minőségű tápanyagot tartalmaz. A zsírégető készítményeket (most még) szintén felejtsd el, a többi pedig alapból szóba sem jöhet (még).


Ajánlom még figyelmedbe a glikémiás index és kalóriatáblázatokat.



Ha valami nem világos az írásomból, az teljesen természetes (sajnos). A fenti oldalakon minden kérdésedre megtalálod a választ, illetve képesített szakemberek is válaszolnak.

2014. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
+d
2014. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:40-nek


Bocs, ha kérdezlek, de megnéztem a linkeket amiket küldtél. Nézegettem a diéta étrendeket, hogy milyen étkezést ajánl. De ahogy olvasom, minden étkezésnél ott van, hogy igyál ISO WHEY ZERO turmixot.

Nem mindenki teheti meg, hogy 8000 forintos turmixokat vegyen. Ha ez nincs akkor az ajánlott diéta semmit nem ér??

Azért így elég fura:

reggeli:

egyél 50g zabpelyhet és igyál a reklám turmixból

ha éhes vagy, és még nincs itt az ebéd ideje vagy már túl vagy a vacsorán igyál turmixot..


Miért nem tud valaki egyszer olyan étrendet ajánlani ahol nincs drága turmixok, kapszulák, étrend kiegészítők??

2014. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell draga etrend, sem lazac, sem feherjeturmix... Amik tiltolistasak: Cukor, edesseg, chips, cukros lottyok, mindenfele feherlisztes peksutik, tesztak es nagyjabol ennyi. Ne egyel sz@r kajat es le fogsz fogyni. Tapasztalatbol irom, 2 evvel ezelott novemberben (96kilosan) elhataroztam, hogy lefogyok es kiikatattam az etrendembol a fent leirt dolgokat, 2013 juliusaban 65 kilo voltam, azota meg lement 5kilo es ezt a 60kilot egy eve tartom. Azota se eszem szemet kajat. A lenyeg a mertekletesseg. Reggelire nyugodtan megehetsz egy rozskiflit sonkaval, sok zoldseggel, tojasranottat (akar kolbasszal, vagy gombaval, barmivel gyakorlatilag), zabkasat, neha cukormentes muzlit keves tejjel. Tizoraira egy gyumit javaslok (banant ne surun), ebedre: csirke, sovany marha, esetleg ha a sertest szereted akkor karaj, halak, ezeket lehet kombinani fott barnarizzsel (csak ne sokat), kolest, bulgurt, vagy parolt/nyers zoldseget, sutheted wokban, ezer fele variacio van, lehet rakott brokkolit/zoldbabot csinalni, barnarizzsel, csirkemellel es natur joghurttal/zsirszegeny sajttal. Vagy salatakat:tonhalsalata, cezar (majonezes ontet helyett vinegrette v natur joghurt), gorog salit egy kis sult csirkevel. Uzsonnara ehetsz zoldseget/turot/joghurtot/kis sajtot egy almaval/neha en egy kocka etcsokit szoktam, vacsira pedig mar csak inkabb feherjedus eteleket megint, szenhidratot inkabb ne. En ezzel fogytam. Ha mozogsz melle meg hatasosabb, heti 3-4x 1ora mozgas, szinte mindegy, hogy mit, a lenyeg, hogy elvezd, ne kenyszerbol csinald... Nekem sokat segitett meg a kaloriabazis.hu weboldal, en azota a mai napig hasznalom.
2014. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondoltam evidens, hogy egy cég reklámozni fogja a saját termékét, úgy ahogy tudja. Főleg ha amerikai cégről beszélünk.


A fehérjeturmix nem elengedhetetlen, bár alap dolog. Ellenben ha ennyire ellenszenves és/vagy drága, akkor tökéletesen tudod pótolni tojásfehérjével (CSAK a fehérjével, a sárgája ehhez egyáltalán nem szükséges!).


Szálkásító diétát lehet összeállítani úgy is, hogy nem tartalmaz turmixot. Mint mondtam a reggeli turmix kibekkelhető tojásfehérjével, az esti, lefekvés előtti turmix pedig sovány (nem, nem zsírszegény, meg félzsíros, meg egyéb) túróval, mivel a túró viszonylag lassú felszívódású fehérjeforrás (én rendszeresen szoktam pl. 180-250g túrót összekeverni fahéjjal, aromával, édesítővel, na meg nyilván fehérjeporral, de ez kihagyható, enélkül is teszi a dolgát).


Túró céljából tökéletesen megfelel pl. a Meggle (Spar, Coop) vagy a Milfina (Aldi) gyártótól származó. Itt érdemes megemlíteni a Cottage Cheese-t is.


Az egyetlen hely, ahol nem tudod pótolni a fehérjeturmixot, az az edzés utáni állapot. Edzés után (jelen esetben egy diétás időszakot véve alapul) kimerülnek az izmok glikogén raktárai, amiket minél előbb újra fel kell tölteni. Erre alkalmasak a tejsavófehérje turmixok, mivel gyorsan felszívódnak, gyorsan eljutnak oda, ahova kell. Ebben az időben hiába próbálkozol csirkemellel, tojásfehérjével vagy túróval, ezek a tápanyagok nem szívódnak fel elég gyorsan ahhoz, hogy hatásosak legyenek.


Szóval nem kötelező a fehérje, de erősen ajánlott, kényelmes és rendkívül hasznos (na meg valóban, drága).

2014. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mármint, nyilván nem csak szálkásításkor merülnek ki az izmok, de tejsavófehérje (így, önmagában) csak akkor szükséges.
2014. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak hogy színesítsem a palettát:

[link]

2014. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!