Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik valamilyen módszer a...

Létezik valamilyen módszer a reflux okozta nehéz nyelés megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve van refluxom. Az utóbbi több, mint fél évben áll fenn nálam ez a probléma a nyeléssel. Néha már egy aprócska falattól is fulladozom. Sokáig rágok és általában csak úgy tudok rendesen nyelni, ha valamilyen folyadékot is beviszek közvetlenül az étellel. Szinte ez az egyetlen kellemetlen tünete a betegségemnek, fájdalmaim egyébként nincsenek... :)

A válaszokat köszi előre is!

22/L


2010. febr. 28. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Parádi gyógyvizet, lehet gyógyszertárban kapni, vagy a Salvus vizet inni kúraszerűen. Édesanyámnak is refluxa van és sokat segített rajta a Salvus víz.
2010. febr. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. mindenképpen kipróbálom :)
2010. febr. 28. 02:35
 3/4 anonim válasza:
Ha valami segített rajta létszi oszd meg velünk is :) köszi
2011. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni, hogy rendeződött-e már a problémád, esetleg voltál-e vele orvosnál? Most ugyan így vagyok én is, nyelési nehézséggel, voltam gégészeten, ott nem találtak semmit, mennem kell nyelőcső ultrahangra, kicsit félek, nehogy daganat legyen. Refluxom lehet nekem is van, mert már egy ideje ég a gyomrom, és epeköveim is vannak. De még nem bizonyított, mert nem voltam vele orvosnál. Szóval érdekelne nagyon, mi van veled azóta?
2011. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!