Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha megiszom az ajánlott napi...

Ha megiszom az ajánlott napi 2,5-3 l folyadékot, szó szerint 10-15 percenként járok vécére, így nem lehet élni. Másnál is ez van?

Figyelt kérdés
Víz, ásványvíz formájában viszem be. És ne mondjátok, hogy hozzá fog szokni a szervezetem, mert hónapok óta csinálom, és le se szállok a vécéről, és szex közben is 2-3x ki kell mennem, ami teljesen megöli a vágyat...Ne mondja nekem senki, hogy normális, hogyha az ember egészségesen akar élni, a fél életét a budin kell töltenie....Viszont az a baj, h már igénylem is a sok folyadékot(a 2l-t minimum, de inkább többet) tehát már nehéz is lenne leszoknom erről..Mit csináljak?
2015. jún. 10. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Menj orvoshoz, mert ez nem normális. Nem kéne 3 litertől folyton a vécére rohangálnod. Minden folyadékot számolsz, levest, ilyesmit is? Amikor a vécén vagy, mennyit pisilsz egy alkalommal? Ezt jó lenne lemérned, és már mondani az orvosnak is.

2015. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Néha iszom + 1-2 pohár 100%-os gyümölcslevet, levest csak ritkán szoktam enni, szóval egyik sem mindennapos.


Amit észrevettem, hogy gyakran az van, h mondjuk lefekvés előtt egy órával iszom, éjszaka vagy egyáltalán nem megyek ki (ha nagyon jól alszom, vagy max 1-2 alkalommal, viszont hajnalban/kora reggel meg annyira rámjön, hogy felkelésig 3-4x is el kell mennem...Ezt eddig azzal magyaráztam, hogy hajnalban "engedi el" a szervezetem a sót, ami addig valamennyire megkötötte a vizet. De már nem tudom...


Igazából amióta eszemet tudom, ilyen pisilős voltam, ha sokat ittam, nagyon-nagyon gyakran kellett mennem, és nem egyszer voltam azóta teljes vérkép+ vizelet vizsgálaton, nem volt semmi.

2015. jún. 10. 09:51
 3/10 A kérdező kommentje:
ja, általában sokat pisilek. Viszont most legutóbb mikor itt volt barátom, én már felkeltem előbb, megittam 2 pohár (fél liter) vizet. Aztán kb 1 óra múlva visszafeküdtem mellé, szeretkezünk, és konkrétan 3x kellett kimennem közben...akkor közepes mennyiség volt, de csak nézte, h 10 perc alatt hogy tud ennyi összegyűlni megint...
2015. jún. 10. 09:55
 4/10 A kérdező kommentje:
*nézteM
2015. jún. 10. 09:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez a helyzet, voltam urológián is, de mindent rendben találtak :-\
2015. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom, van-e értelme ennyit inni, ha semmi mást nem csinál, csak szó szerint átfolyik az emberen...

Max olyan szempontból jó, hogy kevésbé vagyok éhes, és a kényszerevői hajlamaimat tudom csökkenteni 1-2 pohár vízzel...

2015. jún. 10. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Negyedóránként megtelik a hólyagod?

[link]

2015. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiméred magadnak a megivott mennyiséget? Megméred, hogy mennyi vizeletet termelsz?

A diabetes insipidus (aminek annyi köze van a cukorbetegséghez, hogy ugyanahhoz az orvoshoz kell vele menni) szinte állandó szomjúságérzettel jár. Ekkor bizony lehet, hogy az ember a fél életét a wc-n tölti.

2015. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia! Soha nem mértem még meg..És nem is vagyok szomjas, mármint időnként előfordul, de általában nem azért iszom, mert szomjas vagyok, hanem megszokásból + úgy vagyok vele, hogy a sok folyadéknak köszönhetően kevesebbet eszem, és így könnyebben tartom a súlyom.


Nem tudom, számít-e, de pont ma volt hasi ultrahangon, májfunkciós problémák miatt. Rossz lett mind3 érték, de a kontroll vérvételen már minden rendben volt, a háziorvos mégis azt mondta, hogy azért most már menjek el, járjunk a végére. Nem volt semmi probléma, annyit mondott az orvos, hogy a lépem kicsit nagyobb, de a veséknél és a húgyhólyagnál sem látott semmi eltérést. Mondtam neki , hogy 15 percenként pisilek, azt mondta, ha itthon vagyok, vagy olyan helyzetben vagyok, hogy "megengedhetem magamnak" próbáljam meg tovább visszatartani, és így kicsit hozzászoktatom a húgyhólyagomat, hogy ez így nem állapot:D Tehát ő nem gondolta, hogy bármi más lenne emögött..Szerinted ennek ellenére érdemes jobban utánajárni? Az az igazság, hogy már kezdem nagyon unni az orvoshoz járkálást, mindig van valami, de semmi értelmeset nem mondanak, és eddig lekopogom, de minden bajom magától múlt el..Lehet h kicsit kevésbé kéne figyelnem magamra, és nem minden mögött eltérést/betegséget sejteni, nem tudom..

2015. jún. 11. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan fickó kellene melléd aki szereti a vizeletet inni vagy a pisiszexet.:)
2015. jún. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!