Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy pótoljam a vasat és...

Hogy pótoljam a vasat és milyen egyéb vitaminokat, ásványi anyagokat kell pótolnom, ha áttérek a húsmentes étkezésre?

Figyelt kérdés
Kétszer próbálkoztam, sajnos a vashiánnyal való küzdelmem miatt orvosi tanácsra felfüggesztettem, de, mivel nagyon szeretem az állatokat, nem tudom, lelkifurdalás nélkül enni a húst. Alapból is vashiányos vagyok, emellett autoimmun pajzsmirigy gyulladásom, ismertebb nevén Hashimoto-thyreoiditis-em van. Ez sajnos sok más gondon kívül, a vas felszívódását is nehezíti. Ezen kívül sem tudom pontosan, milyen vitaminokra, ásványi anyagokra lenne még szükségem, a hús elhagyásakor. Sajnos nagyon kétfelé oszlik az emberek véleménye, a radikális vegánokra és a radikális húsevőkre. Mindkét tábor szajkózza a maga igazát, nekem pedig segítség kellene, hogy a szervezetem se károsodjon, de ne is öljek azért, hogy ehessek. Csak normális válaszokat várok!!!!!
2015. jún. 10. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
A vegánok és a húsevők közt vannak az ovo-lakto vegák :) Amikor elhagytam a húst, én nem csináltam semmit, manapság is olyan kevés húst eszem, hogy az aztán nem sokat ér... Viszont én eszem tojást (sokat), zöldségeket, olajos magvakat, változatosan. Így már nehéz komoly tápanyaghiányt összeszedni, de ha Te tudod, hogy problémás volt a vas, s aggódsz a többi miatt, olvass utána. Én szoktam, de nem ismerem az összes esszenciális tápanyag forrásait, szükséges mennyiségét, bele is őrülnék... Vas a zöld leveles növényekben van, ennyi még rémlik. Nem hiszem, hogy utánaolvasás nélkül megúszod, ha tudni akarod, hogyan tudsz biztonságosan étkezni. Főleg, ha nem is eszel mindent, ami nem hús.
2015. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!