Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok a cukormentes...

Mit gondoltok a cukormentes táplálkozásról?

Figyelt kérdés
én már egy jó ideje csinálom.nem valami fogyókúra hanem életvitel szerűen.igyekszem 0 de max 1-2gramm/hét cukorbevitelt tartani.azelött is egészséges voltam most sem érzek semmi változást csak a fájó fogam azóta már nem fáj.van aki szerint ez mégsem jó.ti mit gondoltok? az ősember sem evett cukrot mégsem lett semmi baja.én sem hagyom abba a cukormentességet csak érdekel a véleményetek.
2015. jún. 21. 15:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"az ősember sem evett cukrot mégsem lett semmi baja"

Persze, hogy nem, mert nem kapott a boltban.

Kár, hogy gyümölcsöt viszont evett, amiben van dögivel, de ez ne nagyon zavarjon...

Ahogy az se, hogy szépen meg is haltak 40 éves koruk előtt és nem mind tigristámadásban. Úgyhogy én azért nem favorizálnám annyira az étrendjüket.

2015. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11: A mai átlagember egy napot nem bírna a vadonban, de ha elétennék az ételt, akkor is nagy részük meghalna betegségekben. Amúgy a középkorban sem volt jobb esélye az embernek, mint az őskorban, a civillizáció sok vívmánya vitte fel az átlagéletkort, s ez akkor is elég magas, ha rosszul táplálkozunk. Persze szinte mindenki beteg s még betegebb lenne tabletták nélkül (itt a táplálékkiegészítőkre gondolok), rosszul táplálkozni nehéz büntetlenül, ahhoz remek gének s azt részben ellensúlyozó dolgok kellenek (pl. rengeteg evéshez sok mozgás).

Teljesen mindegy, meddig élt az ősember, nekünk semmi esélyünk az életmódja egyetlen pontját sem utánozni. A kérdező viszont teljesen logikusan gondolkodik, ha a homo sapiens igényelné a rengeteg s egyszerű cukrot az életben maradáshoz, nem terjedt volna el ilyen sikeresen, hisz csak bizonyos területeken volt egész évben egyszerű cukor...

2015. júl. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Még egyszer mondom: a gyümölcsök tele vannak cukorral. Márpedig az ősember Afrikában élt és ott egész évben volt gyümölcs.
2015. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
11-es te sem gondolod komolyan hogy a gyümölcscukor azonos a finomított fehér cukorral? te a mcdonaldsban kaptál egészségügyi oktatást vagy mi? átlag gyümölcs cukortartalma 5-10% ami gyümölcscukor.egy átlag csokiban ez 45-60% feldolgozott finomított mesterséges cukor.az egyik ártalmatlan mivel természetes.nem a csokiban lévő ezt elárulom.nehogy már ott kössünk ki hogy egy tábla csoki egészségesebb mint a gyümölcs.a természet megoldást kínál nemúgy mint az ipar.nem láttam még gyümölcsevő állatot gyümölcs cukor miatt szenvedni.
2015. júl. 19. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!