Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak le?

Bromsie486 kérdése:

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elhatárzotam, hogy le fogok fogyni!

2 dologról szeretnék kérdezni:

Az első, hogy mit egyek úgy egész nap, ami egészséges, és hogy mit mozogjak és mennyit naponta?

Jelenleg már egy ideje minden nap gimnasztika után erősítettem (fekvőtámasz, felülés, guggolás, homorítás, hasprés) majd levezetésként futottam 1 háztömböt.

De nem igazán vagyok benne biztos, hogy ez így jó, tehát a segítségeteket szeretném kérni.


2015. jún. 26. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Apropó 173 cm/73 kg
2015. jún. 26. 10:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok fehérje, jó minőségű szénhidrátok, rostok. Egyél tejterméket, főleg vacsira. Sok zöldség. Kerüld a pékárukat, és a cukrot. Inni vizet, max teát. Ivással viszed be a legtöbb kalóriát.

A sport így kevés lesz. Egy háztömbnyi futás nem elég semmire. Ha kezdő vagy, akkor oké, de ezen mielőbb emelni kell. A jótékony mozgás minimum 45 perc, de inkább egy óra. Ha figyni akarsz, egy hten legalább 3-4 alkalommal kardió legyem a mozgásod. A zsírégetés úgy 20 perc után indul be, így tervezz az idővel. Erősítő gyakorlatokat is csinlhatsz a fennmaradó napokon.

2015. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem igazán értem. Először is mi az a kardio? ><

Másrészt nekem a fehérje meg ilyenek nem mondanak túl sokat, egyszerűbb volna, ha konkrét ételeket mondanál. Vizet sokat iszom. Köszi a választ! ^^

2015. jún. 26. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A kardio olyan mozgás, ami megemeli a pulzusod, intenzív. Ilyen a futás, aerobic, úszás (aerob mozgásformák áltslában). Ezek zsírt égetnek elsősorban. Emellett vsnnak azok, amiket írsz, felülés és társai, azok izomerősítő gyakorlatok, izomtömeget növelnek elsősorban. Ha fogynál, kardio mindenképp kell.

Fehérje pl a tejtermékek és a hús. Mindkettőből a soványakat válaszd.

Én nagyon szeretem reggelire a zabkorpát natúr joghurttal. A zabkorpa laktat, és tele van rosttal, ami jó az anyagcserének. Ebédre jó valami husi, inkább fehér, és zöld köret, barna rizs, rizs. Vacsira szintén trjterméket javaslok. Gyümölcsöt este ne egyél.

2015. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem ^^ Akkor ezt megmutatom anyumnak és ezeket fogom enni :3 Köszönöm szépen :3
2015. jún. 26. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Sok sikert! :)
2015. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg megtudnád mondani mennyit kellene és mit mozognom pontosan?
2015. jún. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!