Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki, aki tudja, hogy az...

Valaki, aki tudja, hogy az anorexiasok mit esznek, vagy mit nem, az valaszolni?

Figyelt kérdés
(Nem szeretnek az lenni)

2015. jún. 28. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobbára semmit.


Amúgy nincs ilyen, hogy aki anorexiás az ezt és ezt eszi ezt és ezt meg nem. Alapvetően a betegség lényege egy súlyos testképzavar, azaz a beteg nem olyannak látja magát, amilyen, hanem kövérnek. Miközben más nőkön halálpontosan megsaccol méreteket, súlyt, a sajátját képtelen reálisan nézni.

Hogy mit eszik, mennyit az épp olyan változó, mint más embereknél, de jellemzően a nagyon alacsony kalóriatartalmú kajákat (üres saláták, zöldségek) keresik, és még az után is bűntudatuk van. Itt szoktak átcsúszni a bulímiába, amikor esznek ugyan, de hánytatják magukat. Ez annyival még rosszabb, mint az anorexia, hogy a gyomorsav kikezdi a nyelőcsövet, gégét és súlyos következményei lehetnek.


Mindkét betegség jelentős arányban halállal végződik (szemben a rettegett rákokkal, amik sokkal jobb arányban gyógyíthatók).

2015. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én voltam anorexiás. Több, mint egy évig. A lehető legkönnyebb kajákat próbáltam enni; azt is minél ritkábban. Az elején még naponta megettem mondjuk egy almát, pár salátalevelet csak úgy üresen, vagy egy szendvicset (persze ezeket mind más-más napokon, sosem együtt), és bebeszéltem magamnak, hogy most ettől vagy 5 kilót híztam. Ezért egy idő után már inkább nem is ettem, csak mondjuk 2-3 naponta, vagy ha nagyon muszáj volt, mert anyum azért próbált figyelni. Összesen 40 kilót fogytam, és fogalmam nincs, hogy sikerült életben maradnom. Sose legyél anorexiás.
2015. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is voltam anorexiás+bulímiás is. 172cm voltam 35kg. Én egyik napról a másikra elhagytam mindent. Máris 700kcal kezdtem. Még gyümölcsöt sem ettem, joghurtot sem. Csak zöldségeket, csirkemellett és asszem ennyi. Én szeretnék újra az lenni. Nem vagyok szép, nem is szeretnek, nem tartanak a fiúk csinosnak, így ó mindegy mi lesz velem..
2015. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenki szep a maga modjan. Senkit sem szabad elitelni. Legyen onbizalmad! Igenis szep vagy!
2015. jún. 29. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:

ez nagy butaság, hogy "semmit" nem esznek, és eléggé rosszul eshet egy anorexiásnak, aki nem csak levegőn él.

valójában napi 600-900 kcalt is ehetnek, sőt 1500-at is hallottám már - igaz, az illető maratonfutó volt. nem az étrend, hanem az alacsony testsúly és a mentalitás a döntő a diagnózisnál.

2015. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!