Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert lehetek ilyen kimerult?

Miert lehetek ilyen kimerult?

Figyelt kérdés
Néhány napja próbálok kicsit egeszsegesebben elni, tobbet tornázni, mert nem vagyok teljesen megelégedve magammal. Kevesebb zsíros ételt eszem, mersekelem a cukrot es a szenhidratot is. Eszem termeszetesen, csak kicsit kevesebbet, mint ezelőtt. Napi két liter vizet iszom, tornazom, sok gyümölcsöt es zöldséget eszem. Megis napról napra egyre faradtabbank érzem magam. Mind fizikailag, mind lelkileg. Könnyebben kiakadok aprosagokon, hamar felkapom a vizet es nagyon nehezen nyugszom meg. Néha pedig ugy ébredek, mint egy zombi. Kezdek aggódni, nem tudom mi oka lehet ennek az egésznek. Remelem valaki tud segiteni, nagyon megkoszonnem. 😊

2015. jún. 30. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az étrend drasztikus megváltoztatása járhat ilyennel. Pl. ha egy egészségesebb étrend miatt elkezdesz fogyni, akkor égeti a szervezeted a zsírt, és felszabadul minden méreg, amit oda lerakott évek alatt. Egyébként a kevesebb zsír nem sokat ér, a kevesebb szénhidrát a nyerő (mármint ahhoz képest, ahogy most táplálkoznak az emberek).
2015. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam ra, ezert nem vontam meg rogton magamtol mindent, csak szepen fokozatosan. Igy is ez lehet a legfőbb oka?

Elsősorban azert figyelek oda a zsírosabb ételekre, mert van egy kis narancsbor problemam, amit szeretnek eltuntetni. Koszonom az igényes valaszt egyebkent 😊

2015. jún. 30. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy főleg a tempós fogyásnál hormonok szabadulnak fel, én nem értek hozzá, nem tudom, igaz-e... S hogy emiatt vannak hangulatváltozások. Mindenesetre ez sokakkal előfordul, akik jó étrend mellett ugyan, de tempósan fogynak. Ha jelentősen mérsékelted a kalóriabevitelt, akkor pedig nem meglepő, ha Te is jó tempóban vesztesz a zsírraktáraidból.


Szerintem is a szénhidrátcsökkentés a nyerő, a zsírt egy ponton túl emelni kell, mert energiára szükségünk van és a fehérjét nem emelheted nagyon. Persze Te annyira mélyre nem mentél, elvégre sok gyümölcsöt eszel, s gondolom, nem is eszel összességében olyan nagyon sokat, így a fehérje- és szénhidrátbeviteled sokat lefed, nincs szükséged sok zsírra.

2015. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem a szénhidrátot mellozom. Visszafogom kicsit azert az olajos dolgokat is, de akkor azt annyira megsem erőltetem. Koszonom 😊
2015. júl. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!