Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szednek az emberek...

Miért szednek az emberek különféle porcerősítőket, ha valami baj van a porccal? A porc ha jól tudom nem épül újjá. Vagy ez nem teljesen igaz?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 08:07
 1/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Elvileg nem épül újjá, gyakorlatilag viszont az emberi test csodákra képes.

Ha pedig valakinek porckopása van, akkor nem árt, ha elejét veszi a további porckopásnak azzal, hogy porcerősítőt/porcvédőt szed.

Nem olyan nagy dolog ez.

2015. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez kicsit furcsa kifejezés :) hogy elvileg

az orvostudomány szerintem nem elvekre épül, az a fizika

2015. júl. 5. 20:40
 3/6 A kérdező kommentje:
ha valakinek kiderül, hogy porckopása van, és már problémát okoz, akkor lehet hogy nem is jó, ha a további porckopást megelőzi, nem? mert lehet hogy azzal csak a szenvedését hosszabítja, míg a porcerősítő nélkül hamarabb jönne egy protézis műtét
2015. júl. 5. 20:42
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ne okoskodj. Azt én szoktam.

"az orvostudomány szerintem nem elvekre épül, az a fizika"

Elvileg, vagyis nem biztos, mert nem kellően alátámasztott. Nincs porc visszaépülés, mégis vannak akik arról számolnak be, hogy náluk volt.


A fizika egzakt. Az orvostudomány inkább nevezhető képlékenynek.

2015. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
"ha valakinek kiderül, hogy porckopása van, és már problémát okoz, akkor lehet hogy nem is jó, ha a további porckopást megelőzi, nem? mert lehet hogy azzal csak a szenvedését hosszabbítja, míg a porcerősítő nélkül hamarabb jönne egy protézis műtét" - olvass utána, mit tesz a glükozamin, kondroitin és MSM az ízületekkel. Az talán kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat.
2015. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogi11 válasza:
Térprotézis műtét? Bagatell dolog. Olyan, amibe fejest ugrik az ember? Hát nem! Az a végső, legvégső megoldás. Rendkívül fájdalmas és kockázatos műtét. És utána sem lesz olyan mint az eredeti volt.
2016. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!