Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire probléma, hogy ha...

Mennyire probléma, hogy ha mondjuk szendvicset vagy valamilyen pékárut eszek akkor mindig innom is kell a falatokra?

Figyelt kérdés
Másnál is van ez így?Ha nem iszok rá akkor alig menne le...
2015. júl. 7. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az.

Zavar ez téged?

2015. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát csak,hogy mások víz nélkül is könnyen lenyelik a falatokat,én akkor miért kell hogy igyak rá?Talán nem rágom meg eléggé ...vagy..?
2015. júl. 7. 07:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól megrágod és akkor sem megy le, akkor keresd fel a háziorvosod.
2015. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is iszok kajálás közben. Muszáj, mert van amikor néhány falat után nem csúszik le olyan könnyen a kaja, nem tudnám lenyelni. Nem hiszem, hogy ez probléma lenne. Nem lehet mindenki ugyanolyan. De az tény, hogy én nem rágom meg jól az ételeket, mert inkább időpocsékolásnak tartom az evést és csinálnék ezer más dolgot. :D ez már viszont lehet probléma :D
2015. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs refluxod, sok savad? Szegycsont mögött nem szokott szúrni?

Nálam attól volt ilyen, és egyre rosszabb lett, amíg nem változtattam az életvitelemen. Volt, hogy hánytam, úgy megakadt a falat, vagy a vitamin tabletta.

2015. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de van,szedek is controlocot.

Amúgy én is kb időpocsékolásnak tartok a kajálást...:D csak nyűg,főleg némely helyzetekben.

2015. júl. 7. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem attól lehet, gondolom kikezdi a nyelőcsövet és/vagy a gyomorszájat a sav. Én mióta diétázom, azóta sokat javult a helyzet. Előtte már én is vettem időnként gyógyszert rá. Volt, hogy arra ébredtem, hogy felfolyt a nyelőcsövemben a sav. Most épp megint szúrkál kicsit a szegycsontom, de elég ritkán tér már vissza a probléma. Nálam szerintem a pékárú és kelt tészták csinálták leginkább a bajt. Amióta "tisztábban" táplálkozom, nem jellemző, hogy sok savam lenne. Régebben nem mertem úgy enni, hogy nem volt mellettem egy pohár víz. Most simán megkajálok anélkül, hogy egy korty vizet is innék mellé. A nagyobb tablettákat is gond nélkül le tudom nyelni, míg régen úgy meg tudott akadni, hogy 10 percig se le, se fel, csak állt a nyelőcsövemben. Az jó szar érzés.
2015. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: A pékáru azért is problémás, mert - tudomásom szerint az emulgeáló adalékok miatt - hajlamos feltapadni a nyálkahártyára. Biztos jártál már úgy, hogy úgy kellett lepajszerolni a zsemlét a szájpadlásodról. :)

Ha nem tudsz lemondani a pékáruról, akkor próbálkozz minőségi termékekkel, azok közül is inkább teljes kiőrlésűekkel, amikben nincs semmi adalék. Ha van lipóti pékség a közeledben, az elég jó, nekik a honlapon azt hiszem le van írva a termékeik összetétele részletesen. De boltban is futottam már bele normális kenyérbe, amin rajta volt az összetétel.

2015. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sokmindenki iszik evés közben,

ebben semmi koros nincs,

pékáru szendvics száraz nehezebb lenyelni

2015. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!