Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Ez tényleg anorexia?

Segítség! Ez tényleg anorexia?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Fél évvel ezelőtt kb 5 centivel alacsonyabb és 12 kilóval több voltam. Akkoriban kicsit felelőtlenül étkeztem, kezdtek felszaladni a plusz kilók, míg meg nem undorodtam a tükörképemtől. Most 165-6 cm és 47-8 kg vagyok, aminek túlnyomó része az utóbbi másfél hónapban ment le. Először csak csökkentettem az adagom, száműztem az étrendemből a fehér lisztet, a cukorbevitelem töredékére csökkentettem. Most már nem tudok két fogást egymás után megenni, mert hihetetlen szűk a gyomrom, hiába magyarázom akárkinek, hogy egyszerűen képtelen vagyok enni. Csak délelőtt vagyok éhes, miután ebédeltem, órákig szúr a gyomrom. Sokszor délután csak gyümölcsöt eszem, este teát iszom vacsora helyett. A hajam elkezdett hullani, a fenekem vécézéskor sokszor vérzik, a vizeletemnek fura szaga van. Hason sokszor nem tudok feküdni mert szúr a bordám és a medencém. Az egész család aggódik, én meg nem bírok leállni... Az alakommal most már úgy érzem nem lenne gond, speciel kövérnek nem tartom magam, csak a combom még nagy egy kicsit, de persze, tudom, alakformázás... Kezdek pánikolni, mert az orvos azt mondta, ez a súly még megengedhető, de ha így folytatom, pszichiátriára kell mennem!

Mit tegyek? Segítsetek!!



2015. jún. 20. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerinted az rendben van, hogy szúr a gyomrod? Véres a székleted? Fura szagú vizelet?

A szüleid, hogy nem vittek már el egy orvoshoz? Az orvos, hogy nem rendelt egy teljes kivizsgálást?


Ez nagyon nincs rendjén! Azonnal menj orvoshoz, mielőtt elfajul és visszafordíthatatlan probléma keletkezik.. vagy már csak nagyon nehezen orvosolható...

Lehet vérik a gyomrod..


1. Nem az étel mennyisége számít, hanem az, hogy mennyire jó az a étel.

Ehetsz sokat is, jóból! Nem fogsz tőle hízni a megfelelő edzés programmal.

Egy testépítő naponta 7x-8x is eszik, mégis alig van rajta zsír.. :)


Fura szagú vizelet: Igyál többet, sokkal többet.


Még1x menj el orvoshoz! Mert a pszichiátria lesz a legkevesebb ami ebből jönni fog...

2015. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menjetek el minél előbb, és a szüleiddel együtt. A jó szakember nem csak a fiatalt kezeli, az ilyesmi az egész családnak ad tennivalót a szemléletváltáshoz. Nem a súly a baj (még) , de a gondolkodást róla el kell kezdeni.
2015. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdj el gondolkodni, hogy kinek és mit akarsz üzenni a fogyással! Hiszen te is mondtad, hogy már nem tartod kövérnek magad, a diétával viszont mégse bírsz leállni. Nekem mindig azt mondták, hogy az anorexia csak egy tünet, nem pedig maga a betegség - éppen ezért a gyógyuláshoz az is kell, hogy pszichésen rendbe jöjj. Viszont a testedet nem éri meg tönretenni az alatt az idő alatt, ameddig egy pszichológussal kitaláljátok a problémát.

Azért nem érdemes fogyni, hogy tetsszél magadnak, ez butaság. Én is e miatt kezdtem el, de mit értem el vele? Nincs mellem, lapos a fenekem (nem kicsi, hanem lapos, lógós!), alig van hajam, az egész testemen jobban nő a szőr, nem mentsruálok, hadd ne folytassam tovább... Úgyhogy szerintem most legyél erős, és mondd azt, hogy NEM! Te nem akarsz ilyen életet, te nem akarod elsorvasztani magadat! Sokkal nagyobb önfegyelemre van ehhez szükség, mint ahhoz, hogy csak egy bögre teát igyál vacsorára.

A szúró has az természetes, ha szép lassan hozzászoktatod a tested a nagyobb adagokhoz, ez el fog múlni - ahogyan összeszűkült a gyomrod, úgy ki is fog tágulni. Viszont a széklet- és a vizeletprobléma, amit írtál, aggasztó, úgyhogy mindenképpen fordulj orvoshoz!!

2015. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!