Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tesz rosszat a veséknek,...

Nem tesz rosszat a veséknek, ha valaki túl sok vizet iszik?

Figyelt kérdés
olyan 2-3l / nap felett?

2015. júl. 12. 11:03
 1/9 A kérdező kommentje:
73 kg vagyok
2015. júl. 12. 11:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Allitolag (vannak persze mas velemenyek is, de en ezt talaltam a legszelesebb korben elfogadottnak) 10 testsuly-kilogrammonkent kell meginni naponta fel liter vizet. Tehat neked 73 kilosan nagyjabol 3.5 liter az idealis. Ha ez a mennyiseg egyenletesen van elosztva a nap folyaman akkor a vesednek nem lesz baja. Akkor tudod tulterhelni, ha egyszerre, es nagyon sokat iszol (e.g. reggel lenyomsz 1.5 litert, utana egesz nap semmi csak 2 kave, majd este lefekves elott megint iszol 1.5 litert - ez ugye nem jo).
2015. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
A túl sok mindenkinek rossz, mindenből. A 3 liter nem túl sok, még csak soknak sem mondanám. Az elosztással kapcsolatban pedig úgy van, ahogyan #2 írja.
2015. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ált.szabály: annyi vizet kell naponta meginni, hogy a vizelet mennyisége 1,5 liter legyen. Ez ugye annyit jelent, hogy ha meleg van, akkor többet, mert melegben izzadással is vizet vesztünk. Az izzadság összetétele megegyezik a vizeletével, csak a töménysége más.
2015. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Általános szabály:

Nincs általános szabály, mert nincs általános ember. Paudics Béla is pisil és Fekete László is pisil. Mindkettőnek 1,5 lenne a napi reszortja?

2015. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Általános nyugalmi képlet a testömeg*3 osztva 100 al tehát 73*3/100= 2,19l


Fekete Lászlónak meg mondjuk 150*3/100=4,5l


30°C fölött és munkavégzéssel a szorzót növelni kell.


A túlsok víz vizesedésre hajlamosít tehát nem szabad ész nélkül megemelni a napi adagot . Ezen kívül a folyadék tiszta víz legyen lehetőleg desztilált vagy lágy ,az ásvány vagy gyógyvizek károsítják a vesédet .

2015. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de a desztillált víz meg kivon ionokat belőlem nem?
2015. júl. 13. 10:12
 8/9 anonim válasza:
nem von ki
2015. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
amúgy ez a testtömeges képlet honnan van? csak mert eddig ez a legjobb, amit láttam. Illetve hasonlót csak angolul láttam és nem kg-al :)
2015. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!