Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy 14 éves lány aki anorexiáb...

Egy 14 éves lány aki anorexiábol gyógyult kb. hány oránként kéne enni és miket?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
amilyen sűrűn rá lehet venni, és olyan ételeket amiket kíván, vagy régen a kedvencei voltak.
2015. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%

Olyan ételeket amik segítenek visszapótolni a hiányzó ásványi anyagokat és vitaminokat. Kiegészítésként ehhez rengeteg terméket találsz például internetes áruházakban. Nekem anyukám a Forever termékeket használja, én is rendszeresen eszem őket és tényleg jók. Én is voltam anorexiás, ezért kezdtük el szedni a táplálékkiegészítőket hogy a testem regenerálódhasson. 14 éves korban ez még fontosabb hiszen a kamaszkorban még több tápanyagot igényel a tested.

Gondolom ha beteg volt, neki is megszűnt (ha már volt) a mensije, erre is van kifejezetten erre a célra kitalált készítmény ami segít visszaállítani. Én ezt 1 hete szedem úgyhogy eredményt még nem tudok mondani de szerintem használni fog:)

Itt az oldal linkje, én ezeket a termékeket ismerem és ajánlani is tudom:


[link]


Ha egészségesen és rendes adagokat eszik, emellé pedig még plusz vitaminokat is kap, biztos hogy helyrerázódik az ember szervezete:)

Lényeg hogy minden táplálékfajtából kapjon a szervezet hiszen most ráadásul a hiányállapotot kell megszüntetni. Gyümölcs, zöldség, gabonafélék, húsok, tejtermékek, tészták, és ha kívánja most biztos nem árt az édesség sem ;) bár azzal mértékkel hiszen a túl sok cukor semmiképp nem jó.

Remélem hasznos választ tudtam adni. Egyébként a 14 éves lány tette fel a kérdést vagy esetleg hozzátartozó?

2015. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2.válaszoló..köszönöm a válaszod nagyon sokat segítettél..és egyébként én vagyok a 14 éves lány :)
2015. júl. 16. 17:56
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha mindent eszek akkor nem fogok istonyatosan elhizni?
2015. júl. 16. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem, hidd el. Én lefogytam 38-ra (pajzsmirigy túlm. miatt), és zabálok már egy hónpja, de "csak" tíz kiló jött fel. Örülük neki, végre.


Amúgy elhízhatsz, persze, de hidd el, nem fogsz, ha sportolsz s figyelsz arra, mit eszel (azaz nem csoki-csipsz-kóa triász).

2015. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát ehetek bármit bármikor?vagy mit javasolsz/javasoltok? :)
2015. júl. 16. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 17 éves vagyok, 160 cm, a legkisebb súlyom több, mint egy hónapja 37 kg volt. Azóta kórházi 'fenyegtés' miatt elkezdtem sokat enni (tényleg sokat!!), és eddig 1,5 kg jött fel. Rendszerint este 10 körül eszek többet az átlagosnál, mindenfélét, sós rágcsálnivalókat, édességeket, emellett mindig megvan a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna(2x)-vacsora, és ez az esti sok kalóriás nasi. Szóval én lassan hízok :) Ja, és mialatt 37 kg voltam, volt hogy 2 óra alatt megettem 2 tábla csokit, mogyoróvajas puffasztott rizst, müzlit stb. ... És akkor az egyszeri ilyen evésrohamoktól (kb hetente volt 2-3) nem híztam semmit. Szóval egyél nyugodtan mindent, amit megkívánsz, a szervezted érzi, mire van szüksége, add meg neki, nem megy olyan gyorsan az elhízás, mint amennyire félsz tőle :) Hány kiló/centi vagy?
2015. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) egyébkénet 166cm és 39kg :)
2015. júl. 17. 05:40
 9/9 A kérdező kommentje:
De emellett te gondolom sportolsz vagy sportoltál nem?
2015. júl. 17. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!