Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barackmag tényleg mérgező?...

A barackmag tényleg mérgező? És mekkora mennyiség az amitől baja lehet egy embernek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%

Biztos rengeteg.

Gondolom nem vagyok egyedül olyan, aki gyerekkorába megszárította a sárgabarack magját, feltörte és megette.

Mi gyerekkorunkban nagyon sokat ettünk.

35L

2010. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Mi is nagyon sokat ettünk, semmi bajunk nem volt tőle.
2010. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%

A barackmagban cián van, hogy ne keljen ki a gyümölcsben.

Ha megszárítod a cián elpárolog(?) és úgy már nem mérgező.

Ha tévedek javítsatok ki.

2010. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Emlékszem én is rengeteget ettem belőle nagymamámmal kiskoromban :) És még élek és virulok :D Szóval nem hiszem hogy nagyon mérgező lenne, főleg kis mennyiségben :)
2010. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot minden válaszoló elfelejtett. Kétféle sárgabarack mag van az édes és a keserű.A keserűben sokkal több a cián mint az édesben.A keserűt nem szokták megenni.
2010. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Sőt.A legújabb kutatások szerint mindekinek sok barackmagot kellene enni,mert rákellenes.
2010. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

" barackmagban cián van, hogy ne keljen ki a gyümölcsben.

Ha megszárítod a cián elpárolog(?) és úgy már nem mérgező"


A magokban különböző vegyületek vannak a kikeléshez nincs semmi köze.Sokban van cián az alma magjában is pld.És ahogy írtam korábban van egész édes barack mag meg keserű amiben sokkal több a cián abból életveszélyes sokat enni de mivel kellemetlenűl keserű nem szokják megenni.

2010. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Igen cián van benne, de nem párolog el :)

A ciánhoz hozzá lehet szokni, régen a szultánok gyakran nyalogattak ciánt, hogy ne tudják megmérgezni őket.

Mérgezéseket gyerekeknél írtak le legtöbbször, gondolom azért mert ők ették mindíg meg kevésbe elennálók még.

A halálos mennyiséget nemtudom, de 20 felett van jóval. Vagyis rám annyi még nem volt hatással. :)

2010. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
28%
Én is nagyon szeretem a sárgabarack magját megenni. Ettem én már szárítva is, és nyersen is, ahogy megettem a barackot, és utána rögtön a magját. Semmi bajom nem lett tőle. Élek és virulok! Ez a cián dolog szerintem baromság. De hát én nem vagyok kutató. Lehet, hogy a nagyüzemi barackfákat állandóan nyomatják permetezőszerekkel, hogy gyönyörű szépek, és édesek legyenek, mert akkor elképzelhető a cián. De ami a kertben van, azt nyugodtan meg lehet enni!
2010. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
64%

A barackmag nem mérgező. A TV2 Aktívban volt róla szó, de ha az ember jobban megnézi, akkor rájön, hogy nem a barackmag mérgező, hanem a barackmagból kivont amigdalin tartalmú B17 vitaminkúra. Bár az sem mérgező egyébként, csak a TV2 "szakértője" szerint.

De ha utánaolvasol, rájöhetsz, hogy az amigdalin egy olyan anyag, ami ugyan cianidot tartalmaz, de a szervezetben szinte csak rákos sejteket támad.

"Gugli bácsi és Wiki néni a barátod"

[link]

2010. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!