Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A saját magamnak hasznosnak...

A saját magamnak hasznosnak vélt információk alapján összeállítottam egy "életmód irányt". Van értelme? A kérés alatt kifejtem részletesen.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 nappal ezelőttig tele voltam sztereotípiákkal a testépítéssel kapcsolatban, aztán a véletlen úgy hozta, hogy elolvastam egy cikket a body.builder-en, aztán még egyet, aztán még párat, aztán a a Sárga kapszulát, és most némi alap rálátásom van már a dologra. Értek bizonyos alap elméleteket, és leginkább a Sárga kapszulát hitelesnek, és hasznosnak találtam.

Középiskolában sokat sportoltam, most 23 vagyok, az egyetem évei alatt ez már nem igazán jellemző rám. Elégedett vagyok a testemmel, és mivel ahhoz, hogy jól kinézzek vagy sportolok folyamatosan, vagy nem fogok hosszútávon, ez az állítást elfogadva nem fogok testépítő módjára odafigyelni a táplálkozásomra, és napi rendszerességgel edzeni.

Amivel viszont megfogalmazódott bennem az összeszedett tudásanyag alapján az az, hogy a táplálkozásomra,és a mikrotápanyag bevitelre.

Tehát ezen elvek szerint tervezem élni az életem a jövőben:

- megiszom minden nap 3,5 L vizet vagy többet

- nem eszek semmit, amiben cukor van

- nem eszek semmit, amiben fehér lisztből készült

- odafigyelek a hogy meglegyen a szükséges mikrotápanyag bevitelem

- napi rendszerességgel végzek valamiféle aerob vagy kardió edzést


Érdekelne, a véleményetek az egész elhatározásról. (rendszertelenül, de cukrot és nem-teljes-kiőrlésű lisztet nélkülöző étrend) Mit várhatok tőle? Abszolút semmi formásodást, csak egészséget, vagy így azt sem igazán? Emellett pedig érdekelne, hogy milyen táplálékkiegészítőt javasoltok a megfelelő mikrotápanyag bevitelhez, és hogy milyen aerob/kardió edzést javasoltok. Én egyelőre a séta, futás, ugrókötelezés irányába gondolkodom.

Előre is köszi a válaszokat!



2013. okt. 16. 20:46
 1/1 anonim válasza:

Jó lenne. Ha csinálnál súlyzós edzést, és a napi 110-120g fehérjéd meg lenne, lenne változás. Így is lesz, de nem olyan mértékben.

Táplálék kiegészítővel kapcsolatban. Multi vitamin a legfontosabb, majd a fehérje. Ha veszel én a vitaminból a Mega Daily One-t ajánlom mert nem drága, de 'minőségi'. Fehérjéből pedig tejsavót.

2013. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!