Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szemétételek okozhatnak...

A szemétételek okozhatnak függőséget?

Figyelt kérdés

Kis melléksztori:

Mióta egyetemre járok, rászoktam a rossz ételekre, mint az instant levesek, chipsek, növekedett a csokoládéfogyasztásom, és több cukros italt is fogyasztok. Ezzel együtt csökkent a házi koszt mennyisége (nincs időm és pénzem egészséges ételeket főzni). Fel is szedtem 8-9 hónap alatt kb 6-7 kg-t (de sokak szerint jó, mert így a testtömegindexem "a sovány kategóráiból" átlendült a "normál/átlag" értékbe).

Mostanában egyre többször tapasztalom, hogy sokkal jobban kívánom ezeket a dolgokat, mint korábban (régen a Cheetost sem bírtam megenni, meg a sajtízesítésű dolgokat, annyira nem bírtam a mű ízeket (bár ezeket most sem eszem meg)).

Lehet, hogy függő vagyok? Egy tábla Milka csokit (sima tejcsoki) egy ültömben megeszek, meg se kottyan, így talán cukorfüggő vagyok...



2015. aug. 4. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Rengeteg féle adalék anyagot használnak, ezek közül van amelyik okoz függőséget.


[link]


És ez nem csak a gyorséttermi ételekre igaz, hanem a csomagolt boltira is. Szóval házikoszt esetén sem mindegy. Viszont te a szénhidrát mennyiséget is megküldöd emellé, azért meg végképp hálátlan a szervezeted. Nyilván, ha rád is fért az a pár plusz kiló akkor nem baj, de az egészséged miatt néha nem ártana odafigyelni.

2015. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Egy tábla csokit rengetegen simán megesznek, az nem rendkívüli... Amíg nem étcsokit ettem, nekem se ment kevés belőle.

Idő és pénz nem sok kell a jobb étkezéshez, vannak egyszerű és olcsó ételek. Igaz, kinek mik az aktuális igényei... Én nagy változatosságra törekvő hedonista voltam, sokat kísérleteztem, életmódváltás, gyk, de mire elegem lett a főzésből, rájöttem,hogy a tükörtojást, rántottát napi 2-szer is meg tudom enni s több étkezésem nincs :P Másnak talán ez sok lenne, de párom is naponta eszik rántottát, húst sütni is lehet gyorsan (a halak hipphopp képesek megsülni, de speciel a tarja is), egyes zöldségeket sem kell pucolni, csak felvágni és gyorsan megsütni (a cukkini gyorsan sül), hideg ételnek ott a sajt... Hogy mit eszik hozzá az ember, az más kérdés, de vannak lehetőségek.

2015. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szemététel - ez jó :-)

Na de, ha szemét, akkor már valószínűleg nem étel, nem igaz?


Igen, rá lehet szokni az ízfokozós, adalékanyagos kajákra is és bizony olyan tényleg van, hogy cukorfüggőség!!!


A zöldségek, gyümölcsök kiváló alternatívát jelentenek.


Egyáltalán nem eszünk junk foodot. Meg lehet oldani.


Érdemes vigyázni nagyon, mert ez nem csak súlygondokat jelent (a cukorfüggés és a mű kaják evése), hanem egészségügyi problémák is jelentkezhetnek hosszú távon.

Komolyan próbálj meg sok tiszta vizet fogyasztani és zöldségeket, gyümölcsöket.

Mi nyersen is elrágcsáljuk a zöldségeket is. (Ezt amiatt írom, hogy nem is muszáj megfőzni vagy kreálni valamit, ez egyszerű is és a lehető legegészségesebb.) De például egy brokkoli párolása 5 perc, igaz, előtte rózsáira bontjuk, de az sem sok idő.


Sokan otthon főznek, az persze jó, ha válogatott alapanyagokból készül a kaja, de attól még sajnos az is lehet egészségtelen.


Mostanában nagyon sokan (több étrend irányzat is) ajánlja azt, hogy az ember kerülje a gabonákat és természetesen a mű kajákat, cukrot, magas szénhidrát-tartalmú dolgokat is.


Ajánlom neked a Cukorblues című könyvet. Ebben le van írva az, hogy hogyan alakul ki a függőség és mik lehetnek a következményei.


Szerintem a legoptimálisabb, ha olyan ételeket eszik az ember, amelyek a legtermészetközelibbek.


Amúgy sokszor hiszi azt az ember, hogy hosszú idő elkészíteni valamit, pedig nem is annyira, de még azt az időt is érdemes ráfordítani, hiszen az egészségünk a legfontosabb. Legalábbis én így gondolom.


A szervezetnek tápanyagokra van szüksége, vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre. A junk food, szemétkaja ezeket nem tartalmazza. Emiatt a szervezet még azt jelzi, hogy kér enni! Azért, mert tápanyagok nem jutottak be a testbe az étkezés során! Ráadásul a szemétkaja még el is vonja a már a szervezetben meglévő vitaminokat, ásv. anyagokat, hasznos dolgokat! Például a cukor is. Így tápanyaghiány alakul ki. Ez egy ördögi kör. És ha ilyenkor az ember junk foodot visz be, akkor nem tud kilépni ebből az ördögi körből. A szervezete megint jelezni fogja, hogy "adj még enni" - de ilyenkor nem "ételnek látszó tárgy"-at kéne fogyasztani, hanem valódi ételt, amiben van tápanyag. (Zöldség, gyümölcs, fűszernövények, gyógynövények.)


Vannak könyvek, amelyek arról szólnak, hogy mit okoznak a mű kaják, miért alakul ki függőség (pl. A leves hazudik, vagy mi a címe - már régen olvastam).


A testtömegindex nem feltétlenül optimális és elegendő mutató. Egy vérkép eü. szempontból hasznosabb volna, többet elárul a jelenlegi helyzetről.


A cukros italok, tábla csokik, instant levesek szerintem sokba kerülnek. Nem csak pénzügyileg - úgy is, de ráadásul az ember az egészségét kockáztatja.


Megelőzés nagyon fontos. Ha még most jól vagy és jó a vérképed, akkor is érdemes volna odafigyelned arra, hogy valóban egészségesebben táplálkozz, mert vannak olyan dolgok, amelyek már lehet, hogy elindultak a szervezetben, de még nem jelzi a vérkép.


Érdemes megelőzni a bajt.

2015. aug. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt érdemes lehet megnézned.

2015. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!