Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti milyen egészséges fűszerekk...

Ti milyen egészséges fűszerekkel szoktatok ízesíteni? Itt főként a rizsre gondolok.

Figyelt kérdés

Üdv.


Kicsit fel szeretném dobni a rizs fogyasztás élvezetét. :D Mivel szeretem, sűrűn eszem és már eléggé unom a natúr rizs ízét még a feltéttel is. Vettem Vegetát, de tele van minden szarral (nátrium-glutamát, ízfokozók stb) és oda figyelek az egészségere. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mivel szoktátok ízesíteni a köreteket? Köszi. 22/f.


2015. aug. 9. 12:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Most egy kis sót és borsot tettem bele még is csak egészségesebb, mint az ízfokozós felturbózott keverék. :D
2015. aug. 9. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Ízesítsd zöldfűszerekkel (petrezselyem, zsázsa, lestyán, zsálya, rozmaring, kapor, metélőhagyma, bazsalikom, oregano, tárkony, zsálya, lehet válogatni és kísérletezni). A Vegetának létezik alternatívája, szárított zöldségkeverék, nagyobb hipermarketekben tuti lehet kapni, üvegben szokott lenni. Aztán még próbálkozhatsz sáfránnyal, kurkumával, ha szereted a csípőset, chilivel, fokhagymával... szerintem nincs olyan fűszer, amivel ne lehetne próbát tenni, ha elég kalandvágyó az ízlésed (pl. indiai jellegű ételhez még fahéjjal-kurkumával plusz sóval ízesített változatot is simán el tudok képzelni). Tehetsz hozzá krémsajtot, tehetsz bele párolt zöldségeket, vegyeset vagy egyet-egyet pl. gomba, borsó (rizibizi ugye), kukorica, stb. Csinálhatsz tojásos rizst, reszelhetsz rá sajtot. Tehetsz hozzá sonkakockákat vagy felkockázott pirított bacont.

És persze váltogathatsz a rizsfajták között, barna rizs, jázminrizs, basmati, vadrizs.

Jó kísérletezést. :)

2015. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól leírták előttem :)

Mivel a rizs elég szolid ízű, szinte minden megy hozzá. A párom folyton rizst eszik, reggel, délben, este, desszertként és nem tudja megunni. Üresen ő sem eszi meg, de ezen már egy fűszeres feltét is segít... Sokszor van nálunk pl. curry.

Az én kedvencem a vegyes zöldséges rizs (a hagyma kihagyhatatlan, de amihez épp kedvem van, borsó, répa, cukkini, karfiol, gomba), akár szójaszósszal, akár paprikakrémmel, de múltkor egészen szuper lett s ez volt benne: só, bors, pirospaprika, kömény, zöldfűszerek és még sültcsirkefűszer is (nincs benne nátrium-glutamát meg ilyenek, nehéz találni ilyet, de egyszer sikerült)...

2015. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :D Kísérletezni fogok. :D
2015. aug. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!