Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » "Folyton" eszek de mégsem...

"Folyton" eszek de mégsem hízok mostanában egy 1 kg-t sem. Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
170 cm és 50 kg vagyok (15/F) Legtöbbször szénhidrátban és fehérjében gazdag ételeket fogyasztok(gyakran eszek zsíros kajákat is).Szerintem nem genetikai probléma állhat a háttérben.

2015. aug. 11. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyeddel minden rendben? Túlműködés okozhat ilyesmit.
2015. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megmérném, mennyit eszem... Lehet, hogy annyira nem is sok, hiába tűnik úgy, hogy folyton eszel. Nálam a folyton és az alig evés közt meglepően kicsi tud lenni a különbség, furcsán tudjuk néha észlelni ezt.

S ugye, a te korodban simán van ilyen, hogy ipari mennyiségeket eszik a delikvens, hízás nélkül. Én egész életemben megcsináltam ezt, rosszul lettem volna, ha többet eszem, mégis úgy évi 1 kiló ment fel (de az minden évben, sok éven át... sosem voltam vékony).


Úgyhogy első körben tényleg megnézném, mekkora a kalóriamennyiség.

2015. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napi kalóriabevitelem kb.2000-2500 kcal
2015. aug. 11. 12:00
 4/7 anonim válasza:

A napi 2000kalória teljesen normális.


A családban mindenki vékony?


Egyébként a te korodban még ne nézz ilyeneket.Még csak 15 vagy,még v.színű nőni és hízni is fogsz.Minden megerőltetés nélkül.Lehet hirtelen nyúltál/nőttél meg.


Ráadásul hidd el,minél jobban rástresszelsz arra,hogy hízz,annál kevésbé fogsz.Csak egyél,ami jól esik,azt kész.

De ha figyelni akarod,akkor pl egyél este is bőven,ne csak kb 19óra körül,hanem később is.

Egyél sok csokit.Kerüld a csirkemellet,az gyenge hús..,egyél szalonnát,pacalt,fasírt stb,ami zsírosabb..Vagy ha megteheted pl gyros,sültkrumpli.

A kalóriákat ne számold,hülyeség.Én imádok enni,én napi 3-3500 kalóriát is beviszek simán,mégis a genetikám miatt 173cm vagyok és 59kg:) De jól érzem magam a bőrömben,és nem vagyok deszka sem,hanem csinos vagyok.


De ne aggódj,hidd el,még nőni fogsz meg fejlődni is.15évesen sztem ne a testsúlyoddal foglalkozz.


20/L

2015. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a családomban rajtam kívül mindenki kövér. S igen eszek zsíros kaját(szalonna,húsok,sültkrumpli,gyros,zsíroskenyér stb.) És nem nagyon foglalkozok ezzel,de kezdett zavarni,hogy nagyon vékony vagyok.
2015. aug. 11. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid milyen testalkatúak? Az én fiam 210 centi és 90 kiló, 19 éves lesz.És egy lovat képes megenni egyszerre, a többit meg csak úgy falatozva :)Ilyen fajta,apukám is ilyen volt. sztem te is ilyen vagy, majd 30 éves korod körül fogsz hízni, addig csak egyél nyugodtan és sportolj, imádni fognak a lányok :)
2015. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2000 kcal nem sok, annyitól nem meglepő, hogy egyes 15 éves fiúk nem híznak... 2500 már jobb, de nem tudom, mennyit mozogsz. Van, aki ennyitől még nem hízik, többet kell ennie hozzá (ez akkor is megtörténhet, ha az adott ember ifjan kövér volt s könnyen hízik, egész életében vigyáznia kell a vonalaira, s ha nem jön össze, fogynia. csak másutt van neki a határ, nagyobbacska energiafelhasználása miatt).

A kalóriatöbblet a fontos, az, hogy mit eszel, nem mindenkinél befolyásolja a hízást, fogyást.

2015. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!