Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bele lehet halni vitaminhiányb...

Bele lehet halni vitaminhiányba? Konkrétan B-12 hiányba?

Figyelt kérdés
Mármint valós, gyakorlati alapon, mert értem én, hogy elméletben minden lehetséges, de tud valaki erről biztos forrást, meg hogy milyen a halál előtti állapot? (a barátom volt vérképet csináltatni, és ott derült ki, hogy nagy hiánya van, és kapott is receptet gyógyszerre, de a patikus meg azt mondta neki, hogy szurit kellett volna kapnia, de ja, hogy ez az orvos, hát igen, az különösen sóher - és most arról szól épp a hős szenvedése, hogy a zsugori orvosa miatt - nem mintha érteném, hogy hol az összefüggés az orvos pénzügyi helyzete és a felírt kezelési módja között, de ez már megint egy más kérdés... - fog ő belehalni, amiért én bunkó kinevettem, ő meg jól felhúzta magát, hogy nézzek utána, hogy ebbe bele is lehet ám halni... Én nem találtam erre egyértelmű és kézenfekvő bizonyítékot magyarul, de gondoltam, bedobom ide a kérdést, hátha valaki hallott már olyanról, aki tényleg bele is halt... Ja, és arra a kérdésemre, hogy ez most épp hogy jutott eszébe, közölte, hogy fáj a feje... Ja, mert az csak attól lehet, persze... Na jó, szóval én nem alá akarom becsülni a baját, de azért az is köztudott, hogy a férfiak szeretnek ám mindent túldramatizálni, de az örök kérdés meg persze mindig az marad, hogy hol az egészséges és józan határ a tudatos figyelem a saját szervezetünkre és az abnormális hipochondria között...). Leginkább hivatkozott vagy orvostól/más szakembertől érkező válasznak örülnék, persze, mert urban legendet én is tudok gyártani, meg elméletileg én is tudom, hogy elméletileg bármibe bele lehet halni... Na de volt már rá példa a világtörténelemben? És hogy lehet azt bebizonyítani, hogy csak abba halt bele az illető és nem minden más egyébtől, ugye...?

2015. aug. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
B12 vitamin szerepe a vörösvérsejt képzésben van. Hiányában (vészes) vérszegénység alakulhat ki, ami azért halálhoz nem vezet. A barátod feltehetően nagyon rosszul táplálkozik, emiatt alakult ki a vitamin-hiány.
2015. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint az AIDS. Nem magaba a betegsegbe halnak meg, hanem a legyengult immunrendszer okozta problemakba. Szal, nem a B12 vitamin hianyaba halna meg valaki, hanem azokba a dolgokba amit az kivalt.
2015. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Még? :) Mármint további vélemények még esetleg? :)

2015. aug. 20. 13:46
 4/8 Mancur77 válasza:
100%
Szia! Règi a tèma, de èn azèrt leírom. Nekem konkrètan anemia perniciosám van sajnos. Vèszes vèrszegènysèg. Tavaly állapították még, 10 nap kórház... Nekem ott konkrètan azt mondták, hogy bele lehet halni, mivel a b12 alap vitamin. A tüneteim nagyon komolyak voltak, mikor kórházba kerültem. Lègszomj, fájó nyelv, iszonyú erőtlensèg, fáradèkonyság. Konkrètan otthon felmentem az emeletre, 16 lèpcsőfok ès egyböl le kellett ülnöm vagy feküdnöm, kipihenni a lèpcsőt. Kb. 10 percig pihentem. Továbbá depresszió is előjött. Borzalmas volt, azt hittem, hogy vège... De kivizsgáltak, rengeteg vèrt kaptam, 10 napon keresztül minden nap 1000 mikrogramm b12-muscularisan. Úgy nèz ki, higy Autoimmun betegsèg, mert más gondot nem találtak. Azóta minden hónapban kapom szurival az 1000es adagot, èleten vègèig. Továbbá èvente vèrkèp ès gyomortükrözès.
2016. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jobbulást! Bár ha már ilyen részletes kórképet adtál magadról, akkor a teljes képhez szerintem még hiányzik a nemed, korod és súlyod, mert ezek azért erősen befolyásoló tényezők, már ha csak a lépcsőn felmenős lihegést nézzük, amihez persze még az is hozzátartozik, hogy milyen sportéletet élsz, már ha egyáltalán...
2016. máj. 3. 23:47
 6/8 Mancur77 válasza:
39 èves, fèrfi vagyok. Futottam a betegsègem előtt, igaz nem sokat. Heti egyszer, kètszer. 90kg vagyok és fizikai munkát vègzek. De akkor semmit sem tudtam csinálni... Most, hogy egy ève kapom a szurikat, heti 6x futok 4-5 km.-t. Egy probléma maradt, nem tudom elfelejteni ezt a betegsègem ez, ami sajnos pánikroham okhoz ès szorongáshoz vezetett... Most ezen kell túl lennem... De van segítsèg ès igènybe is vettem. Köszönöm!
2016. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont a héten halt meg egy 99 éves néni ismerősöm, akit egy éve ismertem és jókat beszélgettünk, ő mondta, hogy pl. 27 évvel ezelőttig ő vega volt, ám akkor mondta neki az orvos, hogy egyen néha húst, éppen a b-12 vitamin hiánya miatt, azóta hetente evett egy kis húst. Amúgy én is csak így hetente-kéthetente eszem húst, ezért, mert amúgy meg nem kell minden nap sem húst enni...
2020. jan. 7. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Nagyon nagy a csend de azért megpróbálom. Én Mancur77-től szeretnék kérdezni.

Nekem B12 hiányom van felszivodasi zavar miatt. Az autoimmun pajzsmirigy gyulladáshoz(Hashimotohoz) társult.

Én 33 éves nő vagyok. És sokat olvastam(sajnos) utána, de sok helyen írták hogy ehhez a vérszegénységhez társulhat gyomorrák. Nagyon meg vagyok ijedve. Pánikrohamaim vannak és szorongok. Meg osztanád velem mit mondott neked az orvosod? Vagy hogy hogy vagy? Nem igazán találok sorstársat.

2022. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!