Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánusok! Sohasem...

Heil cézár kérdése:

Vegetáriánusok! Sohasem próbáltam még, de ki szeretném próbálni a vega táplálkozást. Tippek egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Igazából semmi különösebb okom nincs rá, nem vagyok kövér, sem egészségtelen, sportolok, teljesen jól vagyok. De sokszor belefutok a neten vegás dolgokba, és úgy döntöttem hogy kipróbálom egy ideig (pl 1 hónap kezdésnek?). De az a bajhogy fogalmam sincs hol kezdjem, mit egyek, hogy ne boruljon fel az étrendem és be tudjak vinni mindenből.


21/F



2015. aug. 30. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem jó ötlet. A szervezetednek szüksége van mindenféle tápanyagra (gondolok itt most elsősorban a fehérjére). Igen, van fehérje a borsóban, babban (hüvelyesekben), olajos magvakban (földimogyoró), de ezek növényi fehérjék, amiknek az aminoprofiljuk nem olyan jó (vagyis hiányoznak belőle dolgok) mint az állati eredetű fehérjének.

A fehérje pedig szükséges az izmok megtartásához, normál működéséhez. (Itt most gondolj csak a szívizomra mondjuk!!!)


Szerintem ez a "kövessük divatból a vegán/paleó/ilyenolyan étkezést" dolog elég gáz....

2015. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha változatosan eszel, akkor nem lesz gond.
2015. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen vega akarsz lenni. Az első válaszolónak csak akkor van igaza, ha csak növényi eredetű dolgokat eszel. A tojásban, tejtermékekben ugyanúgy állati fehérje és zsír van, mint a húsban.
2015. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hús helyett tojást eszel, plusz mindenféle egyebet változatosan, akkor nem igazán kell aggódnod :)


Azt pedig sosem értettem, miért hiszik, hogy a vegaságtól fogy az ember. Nekem az ellenkezője logikusabb. Persze minden a mennyiségeken múlik, de a hús jobban laktat és húsmentesen sokan a rengeteg szénhidrát irányába mennek el, ami hormonális szempontból nem előnyös, ha súlyproblémája van az embernek.

2015. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen mindenfajta vega "fasírtokat" ennék helyedben lehet kapni ilyen porokat ilyen boltban rengeteg ízű és baromi finomak próbáld ki sülkrumplival paradicsommal .

Még nyár van tegyél hozzá zöldségeket variálva ami neked finom ,utána télen marad a konzerv. A kenyérnél felejtsd el a bolti és amúgy a fehér kenyeret . Vegyél sütőt és te magad süsd a "barna kenyeret" ami fele bl50 és fele bl195 lisztből legyen. Főzelékeket ismersz? szereted válaszd ki tanuld meg . Haladób szinten mnidenféle primitív beszerezhető olajos magvakból lehet turmixal nagy mennyiségű kencéket gyártani amit bolti margarin meg mindenféle tartósítószeres szemét helyett kenhetsz a kenyérre később ráfogsz jönni milyen keverékekből tudod előállítani a saját "porodat" amit olajban szintén ki lehet sütni.Fehér cukrot hanyagoljad, szokjál rá a termelőnél kimérhető vegyes mézre 1300ft kilója tökéletes cukor. Szokjál le az üdítőkről piákról kávéról csak tisztított csapvizet igyál ro de inkább desztilálld ha nincs kedved marad a csapvíz ,ásványvíznél sokkal jobb.

2015. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miket ettél idáig, de szerintem annyi is elég, ha ugyanazokat eszed mint eddig, csak a húst hagyod ki. Illetve most van a gyümölcsszezon, ha nincs saját kerted, piacon is elég olcsó most minden. Nekem egy nagy kedvencem pl. a kápia ami most 200 Ft/kg piacon, abból rengeteget be tudok rőfölni. :)

Én 6 éve vagyok vega, sose volt semmiből hiányom (gondolom csak jelezte volna a szervezetem ha baj van), mindig azt eszek amit épp megkívánok, az ember épp azt kívánja meg úgy is amit a szervezet jelez h de jó volna enni.

Isteni salátákat is össze lehet dobni ha teszel bele mindenfélét, zöldet, uborkát, kukoricát, paradicsomot, hagymát, almát, olívabogyót, a kedvenc sajtodat felkockázva - nagy adagban is viszonylag kevés kalória van, viszont sok vitamin. :)

2015. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszerű: a húsokat gabonákkal, szójával helyettesítheted, lehet kapni vega kolbászt, vega fasírtot pedig Te is tudsz sütni. Én fél éve vagyok csak vega, de amióta nem eszem húst, jobb a közérzetem és jobban megy a sport is.


30L

2015. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!