Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros, ha elhagyom a glutent?

Káros, ha elhagyom a glutent?

Figyelt kérdés
sokat olvastam errol a temarol es csak azt irtak mindenhol, hogy a gluten mereg. No, de vannak barataim akik nagyon amellett a velemeny mellett tartanak ki, hogy a gluten elhagyasa nem egeszseges. Szerintem ez butasag, szoval gondoltam itt megkerdezem, hatha valaki tud segiteni elrendezni a vitat. Elore is koszonom a valaszokat!:)

2015. szept. 6. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell kitapasztalni hogy a szervezeted hogy reagál. Én betegség miatt hagytam el 1 évre orvos tanácsára hátha jobban leszek... Nem lettem, csak híztam...
2015. szept. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, káros. Ha nem vagy gluténérzékeny-ami egy betegség- akkor szüksége van rá a szervezetednek. Az viszont nem mindegy mivel viszed be. Válaszd az egészséges ételeket!
2015. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis, a testnek semmi szüksége gluténre :D

Az enyém nem szereti (nem lesz tőle nagy bajom, de jobb nélküle, gondolom, maga a glutén is ludas, de már a sok szénhidrát sem az igazi), úgyhogy természetesen nem eszem. Sosem térnék vissza a gluténes, szénhidrátdús étkezésemre, túlságosan jó nekem így.

Mivel rengeteg ételcsoportot kizártam, utánaolvastam a szükséges tápanyagoknak. Rendben vannak a dolgok, a maradék is elég :)


Tudom, hogy vnnak óriási gabonarajongók, aki szerint mindenki ostoba, aki nem alapoz a gabonára, de hát olyan ember is sok van, aki arról győzköd, hogy répacukor kell az élethez :D Butaság mindez, nem kell velük foglalkozni.

2015. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A glutén fehérje, bár a gabonák nagyrészt inkább szénhidrátot szolgáltatnak. Más forrásból pótolható.
2015. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!