Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros az ha 14 évesen 3-5...

Káros az ha 14 évesen 3-5 litert iszik valaki?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hm. Vodkát, kólát, vagy vizet?
2015. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sörből már nem egészséges. :)

Kemény edzés mellett nyáron ennyi idősen én is megittam ennyi vizet simán, de mivel csapvíz volt, nem sajnálta tőlem senki sem.

2015. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vizet és nem edzésután nyáron hanem ugy általába
2015. szept. 6. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
A tiszta víz soha nem káros, ponthogy egészséges. Úgy számold, hogy 20kg testsúly igényel 1L vizet, azaz egy 60kg os ember igényel 3L vizet egy nap. Azért ne vidd túlzásba. Ha nagyon nagyon extrém esetre viszed azért ehhez kell 6-7L víz is bele lehet halni mert a vér víz százaléka túl nagy lesz és nem tudja ellátni a vér funkcióját. De te ne aggódj, ha 60KG körül vagy 3-4L víztől maximum csak egészségesebb leszel mint a többi társad.
2015. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legkárosabb szenvedélyed, hogy csap vizet iszol és akkor sokáig fogsz élni. :D Egyszóval nem káros... :D
2015. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2015. szept. 6. 18:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 5 liter folyadék nagyon sok egy napra. Károsnak nem káros, de a kérdés az, hogy miért iszol ennyit?


Én is 60 kg vagyok és egy átlagos nap a legmelegebb hőségben se iszom többet 2 liternél. A vérképem teljesen rendben van így is.

Azt is vedd hozzá, hogy a folyadékbeviteled nagy részét a táplálkozásod fedezi, normális, kiegyensúlyozott diéta mellett biztosan nem lesz szükséged napi több liter vízre.

Voltál mostanában vérvételen? Vércukrod rendben van? Cukorbetegek szoktak állandóan szomjasak lenni, és azért isznak sokat. De lehet ezer más oka is.

2015. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet káros a túlzott vízfogyasztás. Felborítja a sóháztartást.
2015. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nem káros
2015. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!