Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha Candida diétát próbál...

Ha Candida diétát próbál valaki akkor az alábbiakat lehet enni: - Glutén mentes kenyér? - Abonettek? - Citrom, narancs? (inni jó lenne, mégis vizen kívül mit lehet? ) - Xilit (nyirfacukor) tényleg ehető? - tej?

Figyelt kérdés
Tudom több helyen egymásnak ellentétes dolgokat írnak a diétáról, sokak szerint nincs is ilyen, de nekem van gombás problémám és már 3 nődoki sem tudta kezelni (4 hónap), majd a lábamon is megjelent és egész augusztusban csak édességet ettem, a végén már megijedtem mennyire csak azt kívánom. Így úgy gondolom megér egy próbát ez a diéta. Köszi

2015. szept. 17. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A Candida diéta lényege, hogy a cukor bevitelt szüntesd meg, valamint csak alacsony glikémiás indexű táplálékot egyél. Kenyér éppen ezért kizárva, mindegy, hogy gluténmentes vagy nem, mert nem a gluténnal van problémád. Citrom nem gond, narancs viszont kizárva a benne lévő cukortartalom miatt. A Xilit ehető, de sokaknak hasmenést okoz, főleg az elején, ha nagy mennyiségben fogyasztják, inkább az Eritritet javaslom édesítésre. A tej elvileg nem kizárt, de mivel a fogyasztása mellett a Candida által okozott gyulladásos folyamatokból nehezebben gyógyulsz ki, az elején inkább ne. Utána is csak savanyított tejtermékeket egyél inkább, kerülve persze MINDEN édesített terméket.
2015. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én tapasztalatból beszélek, nagyon durva torok-és száj-candidám volt, meg az egész emésztőrendszeremben is, meg hónapokig fel voltam fázva, és nem mulasztotta el semmi, míg rá nem jöttünk, hogy a candidától van, és elkezdtem a kúrát.

Én, ha egy kicsit is táplálta valami a gombát, megéreztem (szerencsére már elmúlt, de én a diéta mellé gyógyszert is szedtem: Dermyc-et)

Szóval:

- én semmilyen kenyeret nem bírtam, amiben volt élesztő, sütőpor vagy akár szódabikarbóna! De ha magam sütöttem simán vízből és teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztből olajban lepényt, akkor attól semmi bajom nem volt. Jó volt kenyérpótléknak.

- abonettben mindben van kukoricaliszt, én azt sem bírtam

- citromot és narancsot bírtam, mondjuk a narancs magában tényleg túl édes volt, de ha citromlevet is facsartam bele, akkor már jó volt

- xilit szuper volt, anélkül nem is bírtam volna átvészelni. Nem hogy nem irritálta a torkom, még tisztító érzést is adott

- tej nagyon nem!!! Sőt, semmilyen tejtermék, kivéve a kefírt, de egy idő után nekem még laktóz-érzékenységem is kialakult, ami néha előfordul candida mellett :(


Vízen kívül sajnos csak teát lehet inni :( A zöld tea kifejezetten tisztít!

Sőt, még szénsavas vizet sem szabad elvileg, bár mondjuk neked talán oké, mert nem közvetlenül a torkodban van a candida. Nekem a szénsav marta a torkom.


Még annyit mondanék el, hogy a tojásról is sok helyen ellentmondásosakat írnak, de nekem semmi bajom nem volt tőle, sőt, sokat segített átvészelni azt az időszakot.


És gyümölcsből is ehetettem a savanyúbbakat végig: savanyú alma, eper, málna, meggy, kiwi, citrom, savanyú narancs.

A CocoMas féle kókusztejszín is simán fogyasztható, nagyon jó kis házi fagyit lehet belőle csinálni kis xilittel meg gyümölccsel feljavítva, lefagyasztva :)

Olajokból pedig nem bírtam a finomítottakat, a végén csak szűz olíva olajjal meg kókuszolajjal csináltam mindent. Sőt, az olíva olajos főzés úgy bejött, hogy annál megmaradtam.


Szólj, ha érdekelnek még diéta tippek :)

2015. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!