Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a paleo-ketogén étrenddel?

Figyelt kérdés
Nem a paleo, hanem a paleo-ketogén a téma. Pozitív, negatív tapasztalatokat egyaránt várok.

2015. okt. 3. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Eleinte pozitív hatás volt, hogy nem ugrál a vércukrom, nem volt olyan ingadozó hangulatom és szépen fogytam is, 15 kiló lement.

A fogyás megállt viszont a legutóbbi vérképemmel, vizsgálatok eredményével nem vagyok elégedett, megugrott a koleszterinem és kálcium hiány lépett fel.

Úgyhogy fél év után most felfüggesztettem és visszatértem a megszokotthoz.

Nem félek a visszahízástól, mert a kalóriaszámolás mellett most tornázok is többet, hogy megtartsam amit elértem.

2015. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kellemes. A paleóból néha kilógok, de csak minimálisan, a ketogént igyekszem tartani, de ilyen-olyan okok miatt azért nincs meg mindig. De akkor nagyon érzem, hogy vissza kell térnem, sokkal jobban érzem magam úgy. Előtte évekig paleóztam, annál sokkal jobb számomra.

Fogyni ugyan nem megy vele, az utolsó kilókhoz már nagyon oda kéne tennem magam, de nem az az elsődleges, hanem a közérzetem s energiaszintem. Mindig pokolian nehezen keltem reggel, de általában sehogy. Ezen is segített a ketogén, ahogy sokaknak.

Tudom, hogy nem mindenkinek való ez, de nekem bejött.

S természetesen sokféle paleo ketogén étrend van. Én pl. nem szoktam húst enni, tojásra alapozok, ha lehet. Tojás, minél több zöldség, olajos mag, valamelyest visszafogott direkt zsírbevitel (különben világgá szaladna a kalóriabevitelem)... Változatos, finom, laktató ételeket lehet így készíteni.

Ugyanazokat a főételeket eszi a párom is, amit én, csak ő rizzsel, így ezzel sincs gond. A desszerteknél már válogat, a süti OK, a többivel már nem bír el :) Számomra nem sok étel van, ami túl zsíros, egy olajos magvas ropogósra vajat kenek, a lazac színhúshoz is kell egy kis hájas-bőrös rész :) Csak a lazacos napjaim nem ketósok, mert túlszaladok a fehérjén. De évi 2-szer belefér.


6 nap ketogén diétázás után ért az energiabőség és a felismerés, hogy nekem ez lesz a hosszútávú életmódom. Túl jól éreztem magam. De ehhez több év szénhidrátszegény életmód kellett, korábban kikészültem 1-2 nap alatt és abbahagytam.

Ezután sok hét ketogénezés jött zsinórban. Remélhetőleg átálltam zsírra, mindenesetre azóta mindig visszahúz ez az életmód, nem bírom jól a szénhidrátot (bár arra rájöttem, hogy korábban sem voltam olyan remekül, picit mindig lenyomott, csak nem volt összehasonlítási alapom). Ha különösen kilengek (no azért nem kell egy kifejezetten szénhidrátdús napra gondolni, az számomra lehetetlen), akkor égető szükségem van egy kímélő, extrém zsíros időszakra. Nekem a zsíros étel a könnyű étel, attól vagyok könnyed és energikus.

Sokaknál a ketogén diéta azonnal lenyomja az étvágyat és éhséget, néha túlságosan is. Nekem egy hónapba telt ez, de azóta soha nincs erős éhségem, akkor sem, ha sok hétig szénhidrátosabban eszem. Ez nem tipikus. A gyenge éhség is komoly ám, extrém nehéz kalóriadeficitben ennem, pedig az időszakos böjt is segít ebben. Ketogénben könnyebb időszakosan böjtölni (bár nekem világéletemben ez volt a természetes), akár igen kicsi evési ablakkal, sok ketós 1-2 alkalommal eszik naponta.

Extrém alacsony szénhidrátbevitelnél még hangsúlyozottabb az éhség- és étvágycsökkenés s az édességvágy megszűnése, nehéz eseteknél is, mint én. Teljesen más 40g, 20g, 10g alá menni, nekem sajna az utóbbiak hoznának könnyű fogyást, viszont már 40g is komoly korlát, a zöldségek miatt. Egy kiló zöldség simán belefér, de egy kiló zöldség számomra nem sok (plusz szénhidrátdúsabb zöldségeket is eszem, mert nekem fontosak. de azokból kevesebbet, ez nekem megfelel). Normálisan elég, de hosszútávon nagyon durva ez a korlát, ha rólam van szó.

A legtöbb ketósnak ilyen gondja nincs.

2015. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, 3 éve folytatom, bárcsak előbb rátaláltam volna. Tartom a súlyom, nincs fejfájás, és rengeteg energiám van. Influenza, megfázás sehol. Csalni nem szabad!
2016. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!