Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A BMI szerint normális a...

A BMI szerint normális a testtömegem. De?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 159 cm-el és 50,0 kg-al....ez elméletileg a BMI szerint a normális tartományba esik...mégis kicsivel több van rajtam...nem a média miatt mondom, hanem mert az osztálytársaim és a barátnőim mind vékonyabbak nálam..nem pálcikák hanem pont jók...én sem akarok pálcika lenni, hanem normálisan kinézni...viszont ha kevesebbet eszem akkor ugye a mellemből is fogyni fogok, mozogni próbálok de nincs rá sok időm, és a menstruációm már lassan több mint 2 hónapja nem normális...egyszerűen nem értem mi történik velem...amúgy nem eszem többet a kelleténél..mindig figyelek rá hogy ne egyem túl magamat...ha tudtok nekem segíteni bármelyik fent említett problémával kapcsolatban azt nagyon megköszönném...néha ha ezekre gondolok rám jön a sírógörcs..a válaszokat előre is köszönöm 15/L

2015. okt. 13. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát nem tudom milyen emberek élnek korulotted, de ez pont a tokeletes testsuly ehhez a magassaghoz :) en szinten 159 centivel vagyok olyan 53-54 kilo, de nagyjabol elegedett vagyok magammal, a fiuk szerint is jo vagyok, a baratom velemenyet meg el se mondom.. :) persze leteznek nalunk vekonyabb meg formasabb nok, de ez a testsuly teljesen megfelelo. Ennek ellenere persze az sosem baj ha figyelsz az etelekre es a mozgasra. De ne becsuld le magad. Tényleg :)

18/L

2015. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nincs időd mozgásra? Netezésre persze jut.. hagyjad már a kifogásaidat. Valószínűleg azért nem érzed jól magad a bőrödben, mert nem vagy elég formás, izmos. Nem fogynod kellene, hanem edzened, hogy feszesebb legyél.
2015. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második mond valamit... Nem kell órákat edzeni naponta, sőt.


Ha fogysz és olyan a genetikád, akkor a melledből is fogysz, ez ilyen. Ha ezt nem akarod, akkor fogadd el a jelen zsírtömegedet, nem oly vészes az.

Nem látlak, így nem tudom, van-e felesleged, a BMI normális tartománya egyrészt nem nagyon szűk, másrészt csak pár szám alapján számolt, nyilván sok felesleggel rendelkező belefér.

15 évesen még előfordul, hogy a menses nem állt be rendesen, nem tudom, Nálad ez-e a gond vagy a táplálkozás, hisz azt sem tudom, mit s mennyit eszel.

2015. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A BMI-d tényleg normális, ezt viszont hivatalosan nem is szokták gyerekekre alkalmazni, mert még annyira sem pontos és tükrözi a valós állapotot, mint felnőttek esetében.

Viszont az értékeid úgy is ideálisak, ha a gyerekekre alkalmazott módon vizsgáljuk (percentilist határoznak meg, a tiéd 48 és 10-75 között megfelelő a tápláltsági állapot :) ) Szóval nem kell aggódnod.

Amúgy igaza van az előbbieknek, ha nem érzed jól magad a bőrödben annak lehet az az oka, hogy nem vagy elég izmos.

Azért nem görcsölj rá túlzottan a dologra (szerintem), táplálkozz egészségesen, igyál sok folyadékot (ne cukros, szénsavas üdítőt), ne nassolj sokat, aludj eleget és ne ülj egész délután a gép előtt :) Ez mind olyan apróság, ami amúgy is jót tesz.

Az alakod meg még amúgy is változhat kicsit, ahogy érsz.

A menstruációd meg azért is késhet, mert állandóan ezen idegeskedsz. Azért ha továbbra sem jön meg, említsd meg anyukádnak.

2015. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a pálcika a szép, hidd el. Egyébként pedig a mozgás formál. Egyél normálisan, és sportolj!
2015. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!