Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tanacstalan vagyok (anorexias...

Tanacstalan vagyok (anorexias tema)?

Figyelt kérdés

14 eves 40 kg es 164 cm magas vagyok.

Regebben szertornaztam de par honapja abbahagytam.Azota kovernek latom magam valoszinuleg a mozgas hianya miatt.De nagyon elfoglalt vagyok,meg csaladi okok stb nem tudok rendszeresen sportolni.Par honapja fogyni szeretnek es eheztetem magam...A szuleim nem tudjak hiszen a suliba elvitt kajat nem hozom haza hanem kidobom vagy odaadom masnak...Nem tudok a etelre ranezni sem ha pedig esetleg megis ennek akkor csak max. egy fel almat.Vizet iszom kb 2 pohar/per nap.Ha ettem aznap,akkor utana tornazok addig amig nem eszmeletemnel vagyok es szedulok.Tisztaban vagyok a kedodo anorexiammal de felek beszelni rola...


2015. okt. 16. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az anorexia a fejedben van. Ha okos lany vagy rajossz hogy enni kell, energiara mindenkinek szuksege van. Ha legyengulsz a virusok es bakteriumok megtamadnak, fogad elromlik hamar. Hajad toredezett lesz es menstruacios problemaid lesznek.
2015. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De borzasztoan faj a hasam ha barmit is eszek..meg nem is esik jol.utana megbanom es csak meg akarok tole szabadulni szoval neha hanytatom magam.De a suliban romlanak a jegyeim es kezd minden osszeomlani
2015. okt. 16. 19:40
 3/3 anonim válasza:

Szia! Ezt MOST kell megállítanod!!!

Hidd el, KICSIT SEM VAGY KÖVÉR!

Evés után pedig vagy azért fáj a hasad, mert már agyon koplaltad magad, vagy azért, mert beképzeled magadnak!

MÁR A LEGELEJÉN MEGKELLET VOLNA ÁLLÍTANI!

Már előre sajnállak, ez nagyon kemény lesz. Anorexiás vagy.

Szerintem csináld ezt:

Mivel gondolom a szüleidnek nem szeretnél kitálalni:

- Állítsd le az agyad. Pihenj. Csinálj olyat, ami teljes mértékben kikapcsol.

- Talán még nem késő: - Kezdj el EGÉZSÉGESEN ÉTKEZNI, NE EGYSZERRE CSOKIKAL TÖMD MAGAD, MERT AZ ÚJRA A BETEGSÉGBE FOG VEZETNI!

Egyél salátát hússal. Hallal. Egyél leveseket . Teljes kiőrlésű kenyeret. 1 naplegalább 3-szor étkezz, ezt emelheted 4-re, majd fokozatosan ötre.

Szerintem kemény edzés helyett a "gyógyulásod folyamatán" inkább csak könnyebb jóga pózokat csinálj. Miután elérted a napi 5-6 étkezést elkezdhetsz edzeni, mértékkel. És persze ezt inkább azután miután híztál eg kicsit. Tudom, hogy nagyon nehéz most enned. De egy idő után visszaszoksz a normál táplálkozáshoz, addig pedig tegyél meg minden tőled telhetőt!

Miután így kb . Elkezdted helyrehozni magad , ha komoly lelki problémáid vannak menj el dokihoz. És szépen lassan visszatérsz és a jegyeid is javulni fognak.

Viszont" ha tényleg fáj a hasad el kell mondanod a szüleidnek . És ha vannak már tüneteid ( menstruáció elmaradása, hajhullás ) akkor is el kell mondanod a szüleidnek. Fel fogsz épülni. Fizikailag és lelkileg is. Olvasd el a Jégviráglányokat! Kitartást és sok erőt! :) Szívesen segítek, írhatsz privátban! :)

2015. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!