Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire vészes a mai étkezése...

Mennyire vészes a mai étkezésem ha étkezési zavarból gyógyulok? (lista)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 162 cm és 37 kg. Szeretnék hízni de nem ilyenektől... Fogok azért?


1 alma, 2 citrom leve, vitaminok

turmix 1 marék dióból, fél marék mogyoróból, 1 almából, 2 dl tejből, 0,5 dl tejszínből és mézből

tejberizs 250 g fehér rizsből, 1 kanál proteinporból, 3 ek mézből, 5 dl tejből, 2 ek vanília aromából

5 ek áfonyalekvár

1 tányér csokipuding extra kakaóval és 3 ek mézzel

1 nagy szelet csokis banános mogyorós mazsolás süti (segítség képpen erről tudom hogy 350 kalória körül volt)

2 zabfalatok keksz

150 g bolognai spagetti

4 tk vajkrém

és ezen kívül már csak teát vizet meg kávét ittam


Ha valakinek van tudása, tanácsa illetve leginkább tapasztalata étkezési zavarok utáni hízással és gyógyulással kapcsolatban, szépen kérem hogy írjon mert jól jönne a segítség.



2015. nov. 6. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Kaloria van benne de ez baromi egeszsegtelen osszvissz...
2015. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kórosan sovány vagy, ezért még ilyen súlynál mindegy, mit eszel, a szervezeted úgyis azt fogja belőle felépíteni, amire szüksége van. Szerintem kb 45 kg-ig ehetsz mindent nyugodtan, utána ráér figyelni arra, hogy egészségesebb dolgok csússzanak le. Amúgy én ezt sem tartom kifejezetten egészségtelen étrendnek (persze nem egy fogyókúrázó számára), de pl a tej, tejszín, magvak, gyümölcsök, bolognai stb kifejezetten jók. Esetleg ehetnél több húsfélét. Amúgy tapasztalatból beszélek, én is anorexiából gyógyulok :)
2015. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nagyon nem értek egyet! Aki kórosan sovány, annak pláne nem kéne minden cukros vackot összeenni.

Vannak értékes dolgok is az étrendedben, de a nagy része cukor, gyümölcscukor, tejfehérje, tejzsír. Ebből nehéz lesz 10-13 kiló minőségi testszövetet felépíteni.


"mindegy, mit eszel, a szervezeted úgyis azt fogja belőle felépíteni, amire szüksége van" - :) Naná. Persze. Főleg egy 37 kg-os, kiéhezett test. Ebből max. egy jó kis cukorbetegséget lehet felépíteni.


Hízni nem úgy kell, hogy minden vackot eszünk, mert az majd hozza a tömeget, hanem úgy, hogy minőségi kajából eszünk többet. Makrotápanyagok megfelelő arányban, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, rost, víz. Ezekből tud a test izmot építeni és életfolyamatokat megfelelően fenntartani. Minden másból csak zsír lesz meg hiányállapot.

2015. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tévedés, a cukorbetegség nem a helytelen táplálkozás következménye. Amúgy én meggyógyultam anorexiából, és elhiheted, erre van most szükséged. A gyógyulásnál az a cél, hogy leküzdd a félelmeidet az egészségtelen dolgok iránt, és beépítsd őket mértékkel a hétköznapjaidba. És igen, ilyen kicsi testsúllyal valószínűleg nincs elég zsír a szervezetedben- arra is van szükséged! Tényleg ugyan azt fogsz hízni, mint öt tonna gyümölccsel, csak ez hozzájárul a gyógyulásodhoz, az pedig jelen esetben nem


Itt egy blog, ami nekem nagyon sokat segített a gyógyulásnál, ha tudsz angolul, és van kedved, akkor bátran olvadgasd!

www.lifewithoutanorexia.com

2015. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!