Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy ha gyakran...

Lehetséges, hogy ha gyakran vagyok éhes, az azért van, mert nem olyat eszek, amire a szervezetemnek szüksége van?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, így próbál jelezni.
2015. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De olyan is van, hogy pótcselekvésből eszel. Mondjuk tudod, hogy valamit kéne tenned /tanulni, rágyújtani, akármi../, azt nem csinálod és emiatt azon kapod magad, hogy a hűtőben matatsz újra. :)
2015. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, erről már sokszor hallottam s van is benne logika. Bár én sosem tapasztaltam, de az is igaz, hogy nem eszem egyoldalúan :)

Az erősen inzulinemelő ételek trükkösek még. Papírforma szerint a gyors szénhidrát gyorsan felviszi a vércukrot, de az hamarosan leesik s újra éhes lesz az ember. A gyakorlatban sokan tényleg így működnek, mások nem, illetve ez utóbbi mennyiségfüggő is. Ismerek olyat, aki megeszik egy csomó gyors szénhidrátot, s 8 órán át pompásan jóllakott. De tényleg sokat eszik ehhez. Pont annyit, amennyit más összetételű ételből kell... Nem lesz éhesebb a gyors szénhidráttól sem.

Ezzel szemben pl. én éhes leszek a szénhidráttól. Óriási mennyiség azért hat, a testem észleli, hogy már bőven kalóriatöbblet van s leállítja az éhségérzetet, de jóval többet eszem így nagyobb éhség mellett, mintha jobb összetételű ételt fogyasztanék.

Érdemes kitapasztalni, mivel működünk optimálisan, időzítés, mennyiség, összetétel terén. Némelyikünk minden tényezőre NAGYON érzékeny s nem lehet átállítani, ha 10 évig rosszul csinálja, akkor 10 évig nem szokja meg s nem érzi magát jól...

2015. nov. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendszertelen étkezés is gond lehet. Fontos lenne minden nap ebédelni kb dél és 2 óra között, vacsorázni pedig 6 óra környékén.
2015. nov. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!