Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1200 kalória elég?...

Napi 1200 kalória elég? Fogyni szeretnék, de ne szeretnék beteg se lenni

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem elég.
2015. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miert? Mennyi kellene? :)
2015. nov. 21. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor:


[link]

2015. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tök jó, köszi
2015. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Honnan tudjuk mi azt, neked mennyi elég?

A páromnak napi 2400 kcal az ideális a fogyáshoz (63 kilós, jegyzem meg, nem izmos, igaz, nem is kövér, de néha feljön rá pár kiló s fogynia kell).

Nekem pedig 1800 a minimum, amivel nem omlok össze s ezen azt sem változtat, hogy nem nagy a kalóriaigényem, ennyivel nem fogyok sok mozgás nélkül. De nem működöm jóval alatta s kicsit alatta is végigéhezném az estét, ami elég szörnyű lenne.

De van, aki kevesebbel fogy, természetesen.

S nyilván van, aki napi 3-4000 kcallal fogy. Ha valaki egész nap sportol, akkor 2000 kcal durva koplalás lenne, ami nem jó s valószínűleg nem is bírná valami jól...

2015. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, a kalkulátorok csak tippelnek egy bátrat, a valóság jóval arrébb lehet. Én nem működöm a kalkulátorok szerint súlytartó szintemen, az nekem éhezés roppant irritált állapotban. Simán fogynék úgy, de nem vagyok mazochista.


Ki kell tapasztalni, mi a megfelelő érték. Megpróbálni valami jó becslést, s megfigyelni, milyen tempójú a fogyás. Heti fél kiló szuper, sokaknak 1 is megy, fölötte max. nagy súlyfeleslegnél OK a dolog, ha az ember tudja, mit csinál.

2015. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaj ennyi őrültséget 4000 kalóriával ki fogy, egy fél tonnás, tényleg? az orvostudomány nem ér semmit? az orvosi kalkulátor nem ér semmit? jaj jaj jaj megnézted a kalkulátort? hány éves? ffi?nő? hány cm? stb...
2015. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!