Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki érzékeny a tejre, sajtot,...

Aki érzékeny a tejre, sajtot, kefírt, yoghurtot sem ehet, ihat?

Figyelt kérdés

Elnézést ha hülye kérdés!

Sok alaktózérzékeny,meg az intolerancia,s azok semmiylen tejterméket nem ihatnak,ehetnek?



2015. nov. 26. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha laktóz érzékeny az illető, akkor ezeket valószínű eheti. Egyéni érzékenységtől függ. Én is laktóz érzékeny vagyok, de csak a tej okoz problémát.
2015. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igaza van az első válaszolónak, én is laktózérzékeny vagyok. Ez egyén függő, hogy mi okoz problémát. Én is a tejre vagyok inkább. De a többi tejterméket se tudom korlátlanul fogyasztani. De a Lactase gyógyszer sokat segíthet ha étkezés előtt beveszed.
2015. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha laktózérzékeny vagy, akkor ezeket lehet, hogy bírod. Nem mindenki. Épp ma beszéltem egy munkatársammal, aki régen bírta, de most már fosik ezektől is, mint a gép, és a laktáz sem segít neki.

Ha a tejfehérjére, kazeinre vagy érzékeny, akkor ezeket sem fogyaszthatod.

2015. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha meghajt a tej, csupán 1 X nagy wc. Korosodás szokott furcsa dolgokat művelni. pl az utso hsznél amit írtak
2015. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sajtok többsége laktózmentes, vagy alacsony laktóz tartamlú, az nem gond.

A tej, kefír, joghurt már okozhat bajokat, de az egyéni, hogy mennyire. Én csak laktózmenteseket tudok ezekből enni. Nekem teljesen jó, kicsit drágább, de semmilyen panaszom nincs. Igaz én nem Magyarországon élek, nálunk kb. a termékek 50% laktózmentes, szóval nagy a választék és könnyű beszerezni.

Viszont ha valaki tejérzékeny, akkor semmilyen tejterméket nem fogyaszthat, még laktózmenteset sem. Ilyenkor megoldás a tejpotló dolgok: szojából, risztejből, mandulából stb készült termékek. Manapság elég jó ízekben is kaphatóak, de gyakran telenyomják cukorral, hogy finom legyen :(

2015. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!