Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől fogyok hirtelen ennyit,...

Iza-chan kérdése:

Mitől fogyok hirtelen ennyit, és mit tehetnék a fogyás ellen?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdődött az iskola, folyamatosan csak fogyok. Három hónap alatt 5 kilót leadtam, amelyből egyet az utóbbi két hétben. Próbálok rendesen enni, de nincs étvágyam. Ha eszek valamennyit, akkor teltségérzetem van, rossz közérzetem és hányingerem. Reggel nem reggelizek. Az iskolában tízóraira egy szendvicset eszek, maximum kettőt. Ebédkor általában egy adag levesnek a felét, és a másodiknak is csak a felét, pedig régen általában megettem a levest és a másodikból is többet fogyasztottam.

Gyakran nézegettem régebben az alakom a tükörben, de mióta a védőnő azt tanácsolta, hogy ne tegyem, nehezen, de abbahagytam.

Sok külső stressz ér, főleg a tanulás miatt, és erre még jönnek a lelki problémáim, amivel pszichológushoz járok, akivel szintén megosztottam ezt a problémám, de nem mondott semmi olyat, amiről én nem tudtam volna. Arra tippel anyukám, hogy ez vérszegénység, de szerintem a háttérben valami más áll, csak nem tudok rájönni, hogy mi az.

Régebben is volt már hasonló időszakom: olyan három éve tavasszal furcsán étkeztem. Egyik nap nagyon sokat ettem, aztán pedig két-három napig nem fogyasztottam volna semmit, ha nem tuszkolja édesanyám belém az ételt. De akkor 2 hét alatt elmúlt ez az egész és többet nem foglalkoztam vele.



2015. dec. 1. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A sok stressz kihat az emésztésre, étvágyra, mindenre. Szedj magnéziumot, és étvágynövelő multivitamint. Nagyon kellene egy vérkép, hogy a vasad rendben van-e. A pulzusod rendben van?
2015. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A pulzusom nem nagyon van rendben, amolyan egyszer fent, egyszer lent...
2015. dec. 6. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
3hónap alatt 5 kiló az nem gyórs fohyás. Ha nem lassu
2023. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!