Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan készítik a mézet?

Hogyan készítik a mézet?

Figyelt kérdés

vegetáriánus vagyok, rengeteget olvastam a mézről és nagyon eltérő véleményeket hallottam.


azt szeretném megtudni, mi az igazság a méz készítését illetően? a méhecskék kínzásával és meggyilkolásával jár? ha megtermelik a mézet, akkor utána a méhészek elveszik tőlük az összes mézet és a méhecskék meghalnak?



2015. dec. 6. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy mehcsalad rendkivul draga, gondolod minden evben uj csaladokat vasarolnak, h megoljek oket?
2015. dec. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem ölik meg a méheket. A méhek a virág nektárját szívják ki és alakítják át mézzé. A méhész cserébe a mézért gondoskodik a méhekről, táplálja őket.
2015. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
abból indultam ki, hogy a természetben a méhecskék rövid életűek, csak pár hónapig élnek (a királynőt kivéve) és télen jelentősen lecsökken a számuk. szóval igen, azt hittem, hogy tavasszal mindig új családot vesznek :$
2015. dec. 6. 08:48
 4/13 A kérdező kommentje:

"Nem ölik meg a méheket. A méhek a virág nektárját szívják ki és alakítják át mézzé. A méhész cserébe a mézért gondoskodik a méhekről, táplálja őket."


de akkor nem értem miért övezi a mézet ekkora ellenállás a vegetáriánusok körében? renegteg olyan cikket olvastam, hogy a méz készítéséhez pollencsapdákat helyeznek ki, ami letépi a kis rovar lábát :c és, hogy kizsákmányolják a méheket, elveszik az összes mézüket és olyannal helyettesítik, ami nem nyújt a számukra megfelelő táplálékot.


példéul itt egy gyors találat: " A virágot szedő méheket megölik; ellopják mézüket, majd olcsó cukorral helyettesítik azt. Ez a mi világunkban olyan, mint mikor ellopják valakitől az összes pénzét és a betörők pénz-fénymásolatokat hagynak ott helyette. Elégedett lennél vele? Sok méhecske meghal, vagy lábaikat kitépik a pollengyűjtő-csapdák.


Bhutánban azért nem használnak mézet, mert az emberi mézfogyasztással lerövidítik a méhek életét."

2015. dec. 6. 08:53
 5/13 anonim válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz! Egy jó méhész nem veszi el az összes mézet a méhektől, hogy ne pusztuljanak éhen. És azt, hogy letépik a lábukat, nagyon remélem, hogy csak egy hozzá nem értő terjesztette el :/ A méhek által összegyűjtött virágporral még nem mennek sokra az emberek, hiszen ezek a nagyszerű rovarok készítik belőle a mézet.
2015. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi baromságot hogy tudsz összeszedni a netről . Mi lenne ha méhészeti lapokat olvasnál el hogy hogy készül.


Cukorral etetik a méheket télen én úgy tudom de hogy letépik a lábukat meg ilyen hülyeségeket hogy lehet mondani.

2015. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A nektárból készül méz, míg a virágpor közben "szennyezi" a nektárt. A virágport a hátsó lábukon levo kosárban, a nektárt a mézgyomrukban szállítják a kaptárba. "


szóval ezért tesznek ki pollencsapdákat? :c honnét lehet tudni, hogy milyen méz készítéséhez nem használnak ilyesmit?

2015. dec. 6. 17:15
 8/13 A kérdező kommentje:
mindenfélét olvastam. nyilván a "mézellenesek" eltúlozzák, a méhészek pedig szépítik az eseményeket. a kérdés, hogy melyik van közelebb az igazsághoz?
2015. dec. 6. 17:20
 9/13 anonim ***** válasza:

A méhész megpróbálja anélkül elvenni a mézes keretet, hogy a méhek meghaljanak vagy megsérüljenek. Felnyitja a kaptárt, a méheket lerázza, lesöpri a kaptárba, majd a lépet beteszi egy hordozóládába, és letakarja egy vizes ronggyal vagy fedéllel. Aztán elviszi a keretet kipörgetni.

Nem pörget olyan keretet, amin nyitott fiasítás van, mert abba belehalnak az álcák. Én már láttam vegetariánus méhészt.

2015. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A méhésznek vigyáznia kell a méheire, mert ha lerabolja őket, akkor nem fogják túlélni a telet. A télre való felkészüléshez augusztusban etetnek is, hogy biztos legyen nekik ennivalójuk. A létszámot a méhek maguktól csökkentik, a főhordás után az anya kevesebbet petéz.
2015. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!