Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 évesen 90 kg vagyok,...

16 évesen 90 kg vagyok, sportolnék de ott az asztma, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ahogy a cím leírja 16 éves lány vagyok és sajnos 90 kg...

Szeretnék segítséget kérni hogy hogyan fogyjak le. De ez nem olyan könnyű mint amilyennek látszik. Asztmás vagyok és dohányzom is. A dohányzást is azért kezdtem el mert csökkenti picit az éhségérzetemet. Röpladbázni imádok viszont nem merek elmenni bármilyen csapatba mivel kövér vagyok. Az iskolában mindig kinevetnek és kövérnek,dagadtnak neveznek. Az életem romokban hever a testsúlyom miatt. Nyáron a strandra sem merek kimenni.. Sportolnék viszont a futás ki van lőve az asztmám miatt. Az étrendben elismerem hogy hibás vagyok mivel nagyon sok zsíros ételt eszem. A suliban is leginkább kenyeret és virslit eszem salátával és mártással. Aki esetleg tudna Nyíregyházán valami sportot amivel le tudnák fogyni az leírná?



2015. dec. 6. 22:21
 1/5 anonim válasza:
sétálj sokat,vagy bringázz azt lehet asztmásan is,főleg ,ha kezeled is ,gondolom igen.úgy tudom az aerob edzések jók az asztmára,tutira a doki elmondja mi a célszerű.első sorban a cigit mellőzd,asztmásan dohányzol????? utána a táplálkozásra is oda kell figyelni,nagyon .
2015. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Otthoni edzések tökéletesek. Ott nem hajszolod túl magad, annyit csinálsz, amennyit te bírsz. Ajánlom a felülést, az sokat segít. Persze a séta is nagyon jó. Én is asztmás vagyok és kicsit súlyosabb kategória. Tesi alól nem vagyok felmentve. Futás kb. 3 kör, de a 3. kör már nagyon nehezen megy. Viszont ilyen erőnléti, mint a hason fekvés, felülés egész jól megy. Helyben futás is jó.17 éves vagyok fiú 110 kg, de hálisten annyira nem látszik meg. 90 kg-nak néznek. Sok sikert! :)
2015. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem 15-16 éves koromig hasonló volt a helyzet 96 kilósként. Nekem akkoriban elmúlt az asztmám és igazából kifejezetten nem tettem érte, de évek alatt lefogytam 72 kilóra. Illetve mondhatjuk, hogy én hirtelenül megnyúltam. :D

Ha szeretsz úszni, akkor azt ajánlom. Az kifejezetten jó is az asztmára.

2016. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi! Azt írtad, hogy nem szeretsz strandra járni. Esetleg próbáld meg azt, hogy uszodába menj el. Nekem annak idején gyógyúszásra kellett járnom és kénytelen voltam rávenni magamat. Ott nincsenek annyian és nem kell kifeküdni sehova. Nálam tévesen gerincferdülést is megállapítottak, ezért jártam gyógyúszásra. De ez már egy másik sztori is lenne.
2016. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne azért akarj fogyni,hogy mások elvárásainak megfelelj,ez hülyeség.Ha fogyni akarsz akkor azért tedd,mert te akarod,vagy esetleg az egészséged miatt.Engem is sokan baszogattak a suliban,éveken keresztül,mert nagyon durván sovány voltam és mindig próbáltam felszedni pár kilót de nem jött össze.Miután elengedtem a dolgot és tettem rá mások véleményére,és magamért akartam hízni felszedtem 11 kilot.Ha annyira nagyon fogyni akarsz akkor javaslom hogy osztd be hogy mikor mit eszel,baratnomnek sikerult lefogynia ezzel a módszerrel.Ő úgy csinálta hogy evett 10 kor,evett 14kor és utánna csak 17kor és ment sétálni 3km-t oda és még 3-at vissza.És azt evett amit ő akart,nemkelett fogyókúrás kajákat ennie.
2021. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!