Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol tudnék savtalan étrendet...

Hol tudnék savtalan étrendet összeállítani?

Figyelt kérdés

Már egész súlyos, a sav konkrétan szétmarta a gyomromat, emiatt nagyon sokat fáj. Igen, biztos, hogy a sav. Rennie segít, de kivitelezhetetlen hogy tartósan azt szedjem, egyrészt drága, másrészt azért nem tesz jót..székrekedést okoz, ami amúgy is esélyes nálam..

Éjszakánként már csak a bal oldalon tudok aludni (jobb oldalt elviselhetetlenül fáj), de így meg a szívem kezdett el fájni éjszakánként, kb. 2-4 alkalommal felkelek, sétálgatok, amíg elmúlik..


Milyen étrendet tudnék összeállítani, ilyen szabályszerűen, hogy biztosan jó legyen? Kilóra leosztva, mármint a súlyomhoz alkalmazkodva, meg az energiaszintemhez, stb, ilyen részletes kalkulátor?

Vagy az is jó lenne, ha tudnám, hogy miket kerüljek, és mi az, ami belefér, illetve mit mivel vegyíthetek, és mit mikor ehetek (pl. reggel éhgyomorra kávé = halál).

Köszönöm előre is!

(25N)


2015. dec. 17. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt van néhány tanács a sav ellen:

[link]

[link]

+Már láttam lúgosított vizet a boltokban!

2015. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy egyszerü eletmodvaltas megold mindent? Elsö körben (ha dohanyzol) dohanyzas-kave elhagyasa, italban csak mentes viz, vajon mennyit valtoztat, ha csupan ennyit teszel?

Sztem gyümölcsök nagy resze savasit, legalabbis nalam citrusfelek, alma, barack, szölö...stb, szinte minden ilyen hatasu volt. :( (Varandosan+egy masik betegsegem is volt, akkor voltak csak gyomrosavproblemaim.) Talan az aszaltak kevesbe, es nalam a körte, eper volt elfogadhato, ill. diofelek. Viszont a zöldsegek batran fogyaszthatok! Különösen ova intelek a gyümölcslevekkel, 100 %-osakkal es a cukrozottakkal (cukorpotlosakkal) is! Sztem legjobb a tiszta viz. Szensavas ital es viz is savasit, emiatt csak a mentes. Es kaphato gyogyviz, ugy emlekszem, a Salvus, Hunyadi Janos vizek valok gyomorsavra. Izre altalaban a keserü izek.

Önmagaban csodat tehat a kave teljes elhagyasa, legalabbis nalam rengeteget javitott a helyzeten! En a fekete teara tertem at reggeli utan (zöldet mindig ittam mellette del körül), ebben a koffein lassabban felszivodik, es vmivel kevesebb is, de sztem a gyomorra is sokkal jobb. (Amugy ez is csak megszokas.) Alkalmankent ajanlom meg a gyogyföld nevü, amugy iszonyatos izü, gyogyszertarban kaphato termeket, azzal a modositassal, h elötte es utana masfel oraig (=rairtnal tovabb!) nem szabad gyogyszert bevenni, vagy ami fontos, hogy felszivodjon! Ja igen, ha gyogyszert szedsz, ezek jo resze sem jo a gyomorsavnak, ezeket orvossal megbeszelni, mert gyakran vannak helyette kup formajaban adagolhatok vagy lehet mas, hasonlo gyogyhatasu, kevesbe savasito gyogyszer. Nem olvastam az imenti cikkekben, de a dohanyzas is elegge savasit sztem, nekem a leszokas utan is sokkal jobb lett. Es ha mar termeszetes szerek: van savtalanito legzes is, ilyen tanfolyamrol hallottam Bp-en, orosz területröl szarmazo modszer! Es egy kinai orvoslassal foglalkozo könyvben olvastam kifejezetten etelekre, füszerekre lebontva lugosito, forrosito..stb eteleket, talan ilyenekre rakeresve rabukkansz konkret etelekre is. (Amit en olvastam, azt Szechy Ari irta, varandossaggal kapcs. könyv volt.)

Kekszböl csak az a natur izü, cukormentes, szaraz keksz jo sztem, emiatt felesleges is. Nalam a ginzeng, gyömber, Aloe vera le (For...r ceg), friss citromlevel izesites is savasitott, de igazabol ezeket figyeld meg magadon! A tul hideg, tul meleg etel, ital viszont nem zavart.

Jo egeszseget!

2015. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem dohányzom, igazából a kávé ami minden reggel megvan, már 10 éve (igen, anyám elrontott, hogy 15évesen már minden reggel rendes adag kávét ittam...), de ritkán iszok 1-nél többet. Én inkább úgy szeretem inni, hogy kaja után, de néha éhgyomorra iszom. Ilyenkor minél gyorsabban eszek valamit, péksütit vagy sós kekszet, és iszok sok vizet. A szénsavas italokat sem kerülöm, de azt sem mondom, hogy minden nap iszok. Általában felváltva iszok a héten mentes vizet, gyümölcslevet (nem 100%-os, hanem valami könnyebb), zöld teát, gyümölcs teát és szénsavas üdítőt. De ezen is lehet változtatni, csak még nem láttam nagyon a hatását, pedig már próbáltam. Salvus víz rendszeresen van itthon, bár nem kifejezetten a kedvencem:D Meg almaecetes vizet szoktam inni reggel éhgyomorra, kb. heti 1x, mert nem bírok többször:D

Minden mást ki fogok próbálni, remélhetőleg segítene. Amúgy eddig az segített, ha kb. óránként ettem valamit...:(

2015. dec. 20. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat a Te döntesed... Nekem ugy tünik, vmi csodamodszert varsz, ami mellett ugyanugy fogyaszthatsz mindent, ami eddig savas hatasu volt, de ilyen sajnos nincsen. Azert is emelnem ki a folyadekfogyasztast, mert ha a tested 60-70 %-a folyadek, es sztem nem mindegy, h akkor mivel potolod!


A szensavmentesseg es gyümölcsle-mentesseg sztem igazan nem nagy lemondas, es tenyleg sokat jelent! Hosszu tavon, tehat nem 1-2 hetröl beszelek. Sztem csak ez, es a kave helyett "enyhebb gyomormaro" (pl. fekete tea), emellett ha figyelsz a keves edessegfogyasztasra (amennyire le tudod minimalizalni), vagy ha füszeresek utan erzel gyomorsavat, arra is, mar valtoztast hozhat.


Azt javasolnam, a kavet csak ha nagyon muszaj, ritka kiveteles alkalmakkor (eves utan! Ha rendszeres koffeinröl nem akarsz lemondani, ezert irtam a fekete teat. Megszokas, valtoztathato. Ha koffein miatt: koffeintartalmomban 2 fekete tea=1 kave, es ebrentarto hatasat tekintve ha meglepö is, jobb a tea, mivel abbol lassaban szivodik fel a koffein.

(Bar en csak kb 18 eves koromtol ittam kavet, de alt. a 2 allasom mellett volt hogy 3-at is, es igy hagytam abba 38 evesen - csak azert irom, mert azt vettem eszre, tenyleg kivitelezhetö es jobb hatasu. Kavet csak ha iszonyatosan faj a fejem es nincs idöm relaxalni, emellett haztartas, gyerekek, mindenhova vinni öket es egesz nap egyedül vagyok velük...stb, es fel napig nem mult el, tehat vegszükseg eseten.)

A kave savas hatasat enyhiti, ha tejjel iszod. Zöld tea is savasit amugy, de kevesbe, mint a kave es meg a fekete teanal is kevesbe. Almaecetes vizet nem tudom, hogy birod, engem ez is savasit (nem hiszem, h annyira fogyaszt) es egyebkent azt irjak, a kifacsart citromos viz is lugosito, hat en egyszerre ereztem ezt is a gyomorsavnal...

Szodabikarbona jutott meg eszembe. 3 hetes lugosito kura: Reggel, ehgyomorra, 2 evökanal hideg vizben 1 kis teaskanal szodabikarbonat feloldani, majd forro vizzel (amennyire forrot kepes vagy inni) felengedni (1 pohar) es gyorsan meginni. Majd 10 perc mulva 1 pohar hideg vizet 10-12 csepp frissen facsart citromlevel meginni, majd fel oraig nem enni.


De 1-1 kura nem sokat oszt-szoroz, ha mellette pl. egesz nap aprosütemeny vagy eppen szensavas italt iszol, ami meg folyamatosan ellentetesen hat! Emiatt lehet csak az eletmodvaltas hatekony, a rendszeres szokasaid megvaltoztatasa az alap, es erre "ra" jöhet pl. egy lugosito kura. En meg nem lattam lugosito vizet, de sztem az is jol hangzik, viszont ha nincs keznel, legalabb ne legyen kifejezetten savasito a napi folyadekfogyasztas 90-100 %-a, sztem... (Ha az vagy "fizikailag", amit megiszol.)

A betegsegek lelki hatteret is erdemes utananezni (pl. google). A stressz is kapcsolodik a gyomorsavhoz, viszont a stressz nem egy masok altal okozott valami, hanem a masok/környezet reakcioira adott valaszunk, tehat az en (te) valaszom(d). Azaz a feladat ezt a valaszreakciot kellene megvaltoztatni! Konkret helyzetekben pl. egy nagyot kilelegezni meg ilyesmik is segithetnek, persze ezek nehezen bizonyithatok, de akinek fontos, kiprobalja - legtöbben, csak, "ha minden kötel szakad", de jobb elöbb.

2.

2015. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi:) Igazából szeretnék megváltoztatni mindent az életemben, ami savasít, a válaszomban igazából azt fejtettem ki, hogy már most is próbálok odafigyelni bár nem 100%os nyilván. Az almaecetes vizet nem fogyasztás miatt iszom, hanem azt olvastam egyszer, hogy ha mindennap (jó, én nem mindennap iszom ugye) megiszunk reggel éhgyomorra almaecetes vizet, akkor az sokat segít abban,hogy ne legyen sok a gyomorsav. Szerencsére(vagy sajnos) még életemben nem fogyókúráztam, mindig 45kiló voltam.

Azért is kérdeztem egyébként a savtalan étrendet, hogy minél jobban betartsam a szabályokat, hogy ne legyen esélye a savnak. De igyekszem majd elolvasni mindent, hogy mitlehet és mit nem:)

2015. dec. 22. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!