Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megbízható e a hagyományos...

Megbízható e a hagyományos testtömegindex, ha nekem pluszba nagy a mellem?

Figyelt kérdés

Alapvetően normál éréket hozott ki de rosszul érzem magam a bőrömben.

168 cm, 65 kg vagyok 80D-s mellekkel. Mindenki azzal szórakozik körülöttem, hogy ne hisztizzek, nem vagyok dagi, csak nagy a mellem. De engem esküszöm kiakaszt a sok vékony kiscsaj míg én daginak érzem magam az L-es ruháimban mert Mesbe már nem fér bele.

Tisztában vagyok vele hányan támadtok majd, hogy ne hisztizzek más mennyire akarna melleket, ezért előre kérek mindenkit, hogy most ne ezzel gyertek.

Szóval a kérdés vajon fogynom kell vagy nem?

Köszi



2015. dec. 19. 19:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
S ha most azt mondjuk ne fogyjál akkor utána nem fogod rosszul érezni magad a bőrödben? Igazából így úgy se lehet eldönteni pusztán adatok alapján, látni kellene hogy nézel ki. Van akinek jobban áll egy kis husi, pláne ha nagyok a mellei.
2015. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés, és csak akkor dönthetünk tiszta lelkiismerettel, ha becsatolsz egy-két fényképet...
2015. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A hagyományos testtömeg index amúgy sem megbízható, hiszent nem veszi figyelembe, hogy mennyire vagy erős csontozatú. Tehát pl egy 160 cm magas, 55 kg-os erős csontozatú lánynak ez egy teljesen ideális testsúly, de egy vékony csontú lány ugyanezekkel az értékekkel már "büszkélkedhet" némi felesleggel.

És persze az sem mindegy, hogy valakin 5 kg háj ban, vagy 5 kg izom.

Szóval ez a testtömeg index csak irányadó, de nem teljesen megbízható. Ne ez alapján akard eldönteni, hogy fogynod kell e, vagy nem.

2015. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A nagy és természetes melleknél egyszerűen nincs gyönyörűbb dolog! És sok, nagyon sok férfi gondolja így még rajtam kívül. A többség. Isten őrizz, hogy elkezdj fogyózni! Nem mindegy milyen betű van írva a ruhába? Az a lényeg, hogy nézel ki, márpedig ekkora cicikkel nagyon szexi lehetsz:) Örülj neki, hogy nem kicsik a melleid, az szerintem egyáltalán nem szép.

25/F

2015. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 TR75 ***** válasza:

Mit jelent az, hogy rosszul érzed magad a bőrödben?

Lelki értelemben? Te kövérnek gondolod magad? Szégyelled? Szorongsz, kerülöd a társaságot?

Vagy fizikálisan érted? Nincs állóképességed? Hamar kifulladsz? Nehéz a cipőfűzőt megkötni?

Az előbbi esetben szerintem a fejedben kellene rendet tenni, mert nagyjából te egy teljesen átlagos testalkatú nő/lány lehetsz (apropó, azért az életkor sem mindegy).

Ha az utóbbi, akkor valóban érdemes fogynod.

De, őszintén szólva, szerintem inkább nem nagyon tudod elfogadni azt, ahogy kinézel.

L-es ruha... Erre sem lehet adni a divatfasizmus korában. A méretezés a ruhákon csak azt jelenti, hogy van egy címke beléjük varrva, de nem lehet adni rá. A "vékony kiscsajokra" meg pláne.

Kérdezd a háziorvosodat, szerintem ő elég megbízható, nem hiszem, hogy félretájékoztatna ezen a téren.

2015. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mint én.. 168 centi, 65 kiló és 80D. De őszinte leszek veled.. mikor 57 kiló voltam, jobban ereztem magam. 61 még el is ment. 65 nekem sok.


A bmi nem megbízható. Nem takarja a zsír-izom arányt. Ráadásul engem normál súlynak ír és én nem mondanám magam annak.. lehetséges, hogy pl te vékonyabb vagy mint én, pont ezek miatt ezt nehezen lehet látatlanban megtippelni, hiába a bmi..

2015. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is ne aggódj! Az alapján amit leírtál nincs probléma szerintem. Persze nyilván te ezt jobban látod így neked kell döntened, hogy mit akarsz csinálni, de egy dolgot had mondjak. A piszkafa alkat nem nyerő! ;)
2015. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A nagy mell a legnagyobb áldás, amit a természettől kaphat egy nő! Vigyázz rájuk, ne akarj fogyni! Gyönyörűek lehetnek!

F24

2015. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Scav ***** válasza:

Most akkor tisztázzuk. Tényleg normális, azaz arányos a tested, nem vagy elhízva? csak a melleid nagyok? Mert akkor az nem gond, sok férfinak bejön a nagy mell.

Amúgy szerintem rendszeres testmozgás/alakformázás sosem árt, feszesebb, tónusosabb lesz az alakod és lehet a mellek is feszesednek kicsit. Lehet fogynak is, de nem sokat, mert az alakformálás mindenből levesz egy kis zsírt, azaz formás leszel és arányos. Edzz heti 3x. Ennyi. Küldj egy biknis képet és megmondom mi a valós helyzet az én szemszögemből. Más nevében nem nyilatkozok :D

2015. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tökéletesen meg tudlak érteni. Ez nyilván genetika is. Van aki mellre is hízik, illetve onnan is fogy. Én csak akkor fogyok mellből, ha már nagyon girnyó vagyok. Azt gondolja mindenki, ez mekkora buli, pedig marhára nem az, engem sem vígasztal, hogy a pasiknak ez jön be, avagy a férjem imádja. Én 170 cm vagyok és 56 kg, no nekem ehhez van 85D, gondold el hogy néz ki. Mindenki azt hiszi plasztikáztattam, mondjuk ezt pont magasról leto*om. Ha egyszer lesz pénzem, mellkisebbítést eszközölök az tuti. Engem zavar, leginkább az, hogy nem tudok rendesen aludni, lévén hasonalvós vagyok és nem kényelmes, párnákkal vagyok körülvéve, hogy menjen. Tudom, sokan azt gondolják ez legyen a legnagyobb bajom. Sportolás közben is zavar, sportmelltartó ide vagy oda. Oké, bicikli, úszás közben nem, de futásnál, fallabdánál... arról nem is beszélve, hogy nem vagyok mai csirke és bár egyenlőre "tartja magát" (valószínű ez is genetika, mert szültem is már), előbb utóbb ez a súly miatt előre dobozolható, nagyon meg fog ereszkedni, spéci melltartó, torna, úszás ide vagy oda. Az én vékony, sportos alkatomhoz nagyon idétlenül néz ki, ennél már csak az volt röhejesebb, mikor a szoptatási időszakban még ennél is nagyobbra nőtt. Egyszer betegség miatt lefogytam 50 alá, akkor egyszer fogytam mellből is. De nyilván nem vagyok őrült, hogy anorexiássá aszaljam magam a méret érdekében, annál több eszem van. Így én nem nagyon vagyok dekoltázs-villantó és ha lehet felülre zártabb, sötötebb holmikat hordok, no nem mintha úgy nem látszana. Én is agyhalált kapok tőle, hogy semmi sem jó rám, mert a mértem mellben kicsi, a nagyobb meg lóg, lévén nem vehetek 56 kilóra xl-est. Nem gondolom, hogy ezen nagyon lehetne variálni, pláne ha az ember az alaktához mérten ideális súlyban van. Ahogy a többi adottság, ez sincs igazságosan elosztva. Unokahúgomnak gyakorlatilag melle sincs, eszem a szívét és mivel már 28 múlt, nagyon változni sem fog. Mindig viccelődünk, hogy az övéből és az enyémből lehetne egy pont ideálisat kihozni. Szerintem nem kell fogynod, így dobta a gép, bele kell törődni ebbe, meg hát azért nem a világ vége, bár én együttérzek, nekem is kellemetlen.
2015. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!