Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg nem szabad nyers...

Tényleg nem szabad nyers tojást enni/inni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy a napi fehérjebevitelem leegyszerűsíthetném főzőcske helyett úgy, hogy a turmixomba török pár egész tojást, megkeverem és megiszom.


Szerintetek így is fenn áll a szalmonella és esetleg más betegségek lehetősége?


2010. márc. 25. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal fennáll a szalmonella veszély. De én is jobban szeretem az édes túrót úgy hogy elkeverek benne nyersen egy tojás sárgáját. Ritkán...
2010. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem lehet enni, és inni , mert a tesóm is szokott inni enni.
2010. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Hasonló esélyed van a Salmonellával fertőződni, mintha más, ismerten nyers tojással készülő ételt ennél (pl. hagyományos majonéz vagy tiramisu). Különösen nyáron nem életbiztosítás. Nagy mennyiségű nyers tojásfehérje rendszeres bevitele amúgy sem lenne szerencsés, mert biotinhiányt okozhat. (A tojásban van egy avidin nevű fehérje, mely a biotint - egy vízben oldódó vitamint - megköti. Az avidin sütéssel-főzéssel inaktiválódik).
2010. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az első szalmonellafertőzésig csinálnád. Akik már voltak szalmonellások, igen kellemetlen élményként emlékeznek erre. Ne egyél nyers tojást főzöcske heyett, szükséged van a meleg ételre.
2010. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha biztos helyről származik a tojás,és nem régi,akkor nyugadtan eheted.Keverheted a turmixba tejjel is.Nálunk a gyerekek szereik igy,egy kis cukorral vagy gyümölccsel.Egyébként az ételeink közül a tojásban van a legtöbb- 16 féle- vitamin.Egyedül C vitamin nincs benne.
2010. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
biotinhiányt hiányt okoz, azaz súlyos H-vitamin hiányt okoz a hosszantartó fogyasztása, mert az egyik fehérjéje gátolja a felszívódását(főzve ez a fehérje denaturálódik és nincs ilyen hatása)
2010. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a saját tyúkod tojja is a tojást, akkor se edd meg nyersen mert nincs ráírva hogy szalmonellás vagy bármilyen. Ennyi önfeláldozást szerintem megér hogy ne légy beteg, mert annak nagyon rossz vége is lehet!
2010. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Ne edd/idd nyersen ha héjába főzöd úgy is benne marad minden értékes tápanyag.
2010. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
41%
nem ajánlom a nyers tojást:D én egy évig ittam naponta 2-t edzés miatt és most voltam a szalmonella miatt kórházban. az orvos azt mondta h a tojások 30%-a fertőzött és hülyeséget csináltam h nyersen ittam.
2012. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
A 9. nagyon jol leirta, csak a lényeget nehéz benne megtalálni. "egy évig ittam naponta 2-t" .... " az orvos azt mondta h a tojások 30%-a fertőzött" Vagyis kb. 700 tojást ettél nyersen aminek a 30%-a fertözött. Vagyis kb. 210 fertözött tojást ettél amig megbetegedtél szalmonellafertözéssel. Szerintem nagyon merész állitás, hogy most a tojástol betegedtél meg!!!! Tény, hogy érdemes mindenféle felhasználás elött megmosni alaposan a tojást feltörés elött. De ennyi és fogyaszd egészséggel!
2023. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!