Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet e olyan sok zöldséget,...

Lehet e olyan sok zöldséget, gyümölcsöt enni, hogy az már egészségtelen legyen?

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze. Egy nem nagyon aktív embernek napi 4-5000 kcal gyümölcs az határozottan rossz hosszútávon. Márpedig azt össze lehet hozni.


S gondolom, napi 10-20 kiló étel bevitele is megterhelő lehet pusztán a térfogat miatt... Bizonyára ez sem megy mindenkinek, de azért van, aki megoldaná ezt is.


Én pedig 2 alma után valamelyes eséllyel "cukormérgezést" kapnék (egy sem esne jól, s nem tudom a pontos elnevezést, de érzem, hogy sokkolja a testem a cukor), de én speciális eset vagyok, ha egészséges is :)

2016. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha nagyon egyoldalúan eszel az mindig káros. Pl. bizonyos gyümölcsökben több kálium van és veseelégtelen betegnél ez káros lehet. Cukorbetegeknek a gyümölcsöt bele kell számolniuk a napi szénhidrát adagjukba stb
2016. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, igen. Ugyanis, ha az ember elkezdi enni pl az almát, a 10 kiló körül oda ér a zsák aljára és megeszi az alul lévő rohadtakat is. Na az már be fog tenni.
2016. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, mert a túl sok rosttól fájhat a hasad.
2016. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...sőt, ha permetezett kertben termett, iszonyú sok mérget is eszel vele.
2019. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!